Walentynki 2019. Jakie kwiaty kupić? Znaczenie kwiatów i ich kolorów

Walentynki 2019. Jakie kwiaty kupić ukochanej osobie? Dowiedz się, czego symbolem są popularne kwiaty, poznaj znaczenie kolorów i wybierz doskonały bukiet!

Kwiaty wciąż są jednym z najpopularniejszych prezentów na Walentynki. Tego rodzaju upominek może być niedrogim, ale wciąż znaczącym gestem, który pokaże, jakim uczuciem darzymy tę drugą osobę, dlatego warto wiedzieć, co symbolizują różne gatunki kwiatów oraz ich kolory.

Zobacz wideo

Walentynki 2019. Jakie kwiaty kupić? Co oznaczają kwiaty i ich kolory?

Najpopularniejszymi kwiatami na Walentynki są oczywiście róże, które są symbolem miłości i namiętności. Warto jednak zwrócić uwagę na ich kolor. Czerwona różna symbolizuje silne uczucie, wieczną miłość, a także pożądanie, a białe róże są oznaką czystych zamiarów, niewinności i uduchowionego uczucia. Różowe róże to znak wdzięczności, szlachetności, uznania i podziwu, z kolei żółte róże - symbolem przyjaźni, radości, szczęścia i wolności, ale także zazdrości. 

Jednym z popularnych walentynkowych wyborów są także tulipany. Są one symbolem ciepła i sympatii, są więc mniej zobowiązujące niż kojarzące się z silnym, miłosnym uczuciem róże. Takie kwiaty można podarować partnerce, ale także przyjaciółce czy mamie. Oczywiście istotny jest kolor tulipanów, które komuś wręczymy. Tulipany czerwone to symbol doskonałej miłości, różowe są wyrazem troski i sentymentu, z kolei żółte symbolizują radość i entuzjazm.

Wiele osób na Walentynki wybiera także drobne, urocze goździki. Przyjmuje się, że te kwiaty symbolizują zauroczenie i obietnicę. Goździki czerwone to symbol podziękowań, białe - czystości sumienia, z kolei różowe są oznaką nieśmiałości i skrywanego w głębi serca uczucia.

Więcej o: