Co obejrzeć na Walentynki? Filmowe propozycje na Dzień Zakochanych [Lista]

Walentynki 2019 już dziś! Planujesz romantyczny wieczór we dwoje i szukasz filmu, który możecie obejrzeć wspólnie? A może spędzasz ten wieczór we własnym towarzystwie? Podpowiadamy, co obejrzeć w Walentynki?

Jeżeli Twoim zdaniem Walentynki nie mogą odbyć się bez filmu o miłości, mamy dla Ciebie kilka propozycji na dzisiejszy wieczór. Co obejrzeć w Walentynki? Romantycznych filmów są setki, więc wybór jest naprawdę trudny. Wybraliśmy kilka nowszych produkcji wartych uwagi, choć na naszej liście filmów na Walentynki znalazł się także taki, który uchodzi już za klasyk gatunku.

"La La Land", reż. Damien Chazelle

"La La Land" to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jaka powstała w ciągu ostatnich kilku lat. W role głównych bohaterów, Sebastiana i Mii, wcielają się Ryan Gosling oraz Emma Stone. To musicalowa opowieść o burzliwym związku pianisty jazzowego i początkującej aktorki. Film ten otrzymał aż sześć oscarowych statuetek! Zakochani, którzy lubią musicale, znajdą w nim dziesiątki nawiązań do innych filmów z tego gatunku.

 

"Pamiętnik, reż.  Nick Cassavetes

Miłośnikom i miłośniczkom Ryana Goslinga do gustu może przypaść także niezwykle wzruszający film pt. "Pamiętnik". To opowieść o miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Co ciekawe, film ten otrzymał nagrodę Złoty Popcorn za najlepszy pocałunek spośród filmów, które swoją premierę miały w 2004 roku. Mimo upływu czasu, film ten nie zestarzał się ani trochę i w dalszym ciągu wyciska łzy.

 

"Do wszystkich chłopców, których kochałam", reż. Susan Johnson

Macie ochotę na coś zabawnego? To propozycja dla właścicieli Netflixa. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" to film o nastolatce, która pisze sekretne listy miłosne do każdego z chłopaków, którego darzy uczuciem. Zrządzeniem losu jej listy zostają odkryte, a główna bohaterka musi uporać się z problemami, które to wywołuje. Ta urocza, zabawna, choć czasem naiwna historia będzie idealnym wyborem na tegoroczne Walentynki. 

 

"Sztuka kochania", reż. Maria Sadowska

Tym, którzy lubią polskie produkcje i filmy oparte na prawdziwych historiach, polecamy film "Sztuka kochania", w którym główną rolę odgrywa Magdalena Boczarska. To opowieść o najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u, autorce książki o tym samym tytule, którą być może macie w domu lub mają ją wasi rodzice. Film ten jest zabawny, a jednocześnie może stać się podstawą do poważnych rozmów o tym, czym jest szczęśliwy związek.

 
Więcej o: