Szczyt Bliskowschodni w Warszawie - utrudnienia w ruchu, zakazy parkowania i zmienione trasy autobusów

Utrudnienia w Warszawie związane z odbywającą się w stolicy konferencją bliskowschodnią potrwają do piątku. Dziś, 14 lutego, zapowiada się kolejny dzień z korkami.

W związku z organizacją Szczytu Bliskowschodniego w Warszawie kierowcy muszą liczyć się z większymi utrudnieniami. Korki i blokady ulic ponownie mogą sparaliżować centrum miasta. W te dni warto więc skorzystać z komunikacji miejskiej - zwłaszcza metra lub tramwaju. 

Utrudnienia - do piątku, 15 lutego, do godziny 08:00

Wyłączone z parkowania będą ulice Emilii Plater (odcinek od Al. Jerozolimskich do Nowogrodzkiej) i Nowogrodzka (od Emilii Plater do Chałubińskiego od strony hotelu).

Nie będzie można zaparkować w okolicach hoteli, w których przebywają delegacje przybyłe na szczyt. Są to więc odcinki ulic Belwederskiej, Spacerowej, Prusa, Konopnickiej, Śliskiej, Siennej, Sosnowej, Karowej, Królewskiej, Tokarzewskiego-Karaszewicza i Krakowskie Przedmieście. Tymi ulicami będą też przejeżdżać delegacje - musimy się liczyć z tym, że droga może zostać zablokowana na nawet pół godziny.

Utrudnienia obejmują też komunikację miejską. Zmienione trasy będą miały autobusy, które zatrzymywały się na przystankach: Dw. Centralny 51, Hotel Bristol 01, Spacerowa 04 i Plac Trzech Krzyży 07.

Utrudnienia - do czwartku, 14 lutego, do godziny 22:00

Do 22:00 nie będziemy mogli skorzystać z postoju przy Wybrzeżu Szczecińskim, alei Józefa Poniatowskiego czy ulicy Jakubowskiej.

Więcej o: