Kraków. Na al. Słowackiego zawalił się kanał. Liczne utrudnienia w ruchu drogowym

Na alei Słowackiego w Krakowie zapadła się część kanału odpływowego. Drogowcy naprawiają usterkę, a stolica Małopolski stoi w korku.

W związku z naprawą zapadniętej części kanału na al. Słowackiego w Krakowie, zamknięto zostały dwa pasy (w tym buspas) pomiędzy ulicą Mazowiecką, a Radiem Kraków. 

Zawalony kanał na al. Słowackiego w Krakowie. Trwa naprawa usterki

O tym, że kanał na al. Słowackiego częściowo się zawalił, dowiedzieliśmy się w środę 13 lutego. Naprawa awarii rozpoczęła się już wczoraj i trwa do tej pory. Przejezdny jest tylko jeden pas ruchu w kierunku placu Inwalidów. Powoduje to olbrzymie utrudnienia w ruchu, w tym ruchu autobusów. Prace naprawcze na al. Słowackiego powinny zakończyć się jeszcze dzisiaj, do godziny 15:00. 

To, że kanał na al. Słowackiego uległ zawaleniu, odkryto w trakcie rutynowej kontroli. Naprawa usterki rozpoczęła się wczoraj, około godziny 13:00, kiedy odpowiednie służby wydzieliły część drogi, aby zapobiec dalszemu zawaleniu kanału. Wykop, który stworzono po to, aby dostać się do uszkodzonej części kanału, ma około 6 metrów długości. Po ukończeniu prac naprawczych ruch kołowy zostanie przywrócony na wszystkich trzech pasach jezdni.

Więcej o: