Elon Musk oszacował, ile będzie kosztować podróż na Marsa

Elon Musk, który snuje wizję kolonizacji Marsa, zdradził, ile będzie kosztować podróż na Czerwoną Planetę.

SpaceX wciąż jest na etapie budowy statku kosmicznego, który mógłby zrealizować pierwszą w historii komercyjną, załogową podróż na Marsa. Prawdopodobnie rakieta ta będzie tak duża, że zabierze na Czerwoną Planetę około 100 osób. Założyciel SpaceX Elon Musk napisał na Twitterze, że bilet lot na Marsa (bilet powrotny ma być darmowy) będzie kosztować około 500 tysięcy dolarów, a pewnego dnia może nawet 100 tysięcy dolarów. Cena podróży ma maleć wraz ze wzrostem liczby zainteresowanych taką podróżą.

Elon Musk chce skolonizować Marsa. Pierwsze podróże już w 2024 roku

Elon Musk wierzy, że ludzie mogą skolonizować Marsa, a jego technologia się do tego przysłuży. Zdaniem przedsiębiorcy, koszt lotu na Czerwoną Planetę będzie kosztował 500 tysięcy dolarów, ale z czasem cena ta będzie spadać. Jego zdaniem cena ta będzie na tyle niska, że ludzie zamieszkujący kraje rozwinięte, będą mogli sprzedać swoje domu na Ziemi i przenieść się na Marsa, jeśli będą tego chcieli. 

Szacunkowa cena podróży na Marsa, którą podał Elon Musk, wydaje się być bardzo atrakcyjna. Dla porównania, kilkunastominutowe loty w kosmos, które ma oferować szef Amazona oraz firma Virgin mają kosztować około 140 do 300 tysięcy dolarów.

Założyciel SpaceX zapowiedział, że pierwsza załogowa podróż na Marsa, realizowana przez jego firmę, odbędzie się w 2024 roku. Kolejne rejsy na Czerwoną Planetę będą transportować roboty, które pozwolą rozpocząć budowę pierwszych kolonii. Pierwsza z misji ma pomóc w znalezieniu najlepszego źródła wody

 
Więcej o: