VII bieg "Tropem Wilczym". Uczestnicy uczczą pamięć "Żołnierzy Wyklętych"

W niedzielę 3 marca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W tym roku odbędzie się ono w Warszawie, a także w Gdańsku.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe, które obchodzimy 1 marca. Poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zostało uchwalone w 2001 roku, w wyniku przyjęcia odpowiedniej ustawy przez polski Sejm. Od 2013 roku z okazji tego święta organizowany jest Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, znany pod nazwą "Tropem Wilczym". Takie wydarzenie odbędzie się także w tym roku.

"Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" już początkiem marca

W pierwszej edycji wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" wzięło udział kilkadziesiąt osób. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większy rozgłos i dołączają do niej kolejne miasta. Główny bieg tego roku odbędzie się w Warszawie w niedzielę 3 marca w Forcie Bema. Otwarcie biegu rozpocznie się o godzinie 9:00, a cała impreza, w czasie której można będzie nie tylko biegać, ale także oddać krew czy zobaczyć starania rekonstruktorów, potrwa do godziny 16:00. 

Podobne wydarzenie odbędzie się także w Gdańsku. Bieg "Tropem Wilczym" ruszy o godzinie 8:00 w niedzielę 3 marca i zakończy się o godzinie 12:30. Bieg odbędzie się w Parku Ronalda Reagana, a jego uczestnicy przebiegną 1963 m, co symbolizuje rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Lalka".

Więcej o: