PIT 2019 za 2018 rok. Jak sprawdzić swój e-PIT. Jak się zalogować?

Od 15 lutego podatnicy mogą wygodnie sprawdzić swoje zeznanie podatkowe za 2018 rok, które zostało już wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy. Kto i jak może sprawdzić e-PITa?

Twój e-PIT to platforma stworzona przez Ministerstwo Finansów do rozliczania zeznań podatkowych przez Internet. Elektroniczny PIT dostępny jest na stronie www.podatki.gov.pl.

Jak sprawdzić swój e-PIT. Jak się zalogować?

Dostęp może uzyskać każdy z nas: należy wejść na wyżej podaną stronę, kliknąć na zakładkę PIT, a później e-PIT, gdzie podane zostaną szczegółowe warunki skorzystania z platformy. Na stronie należy podać swój numer PESEL (lub NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu, którą wskazano za 2017 rok oraz jedną z kwot przychodu za rok 2018 (z PIT-11). Dzięki platformie możemy zdecydować, czy chcemy uzupełnić swoje zeznanie podatkowe (np. o dodatkowe ulgi), czy pozostawimy je w formie wypełnionej przez urząd.

Emeryci i renciści także mogą sprawdzić swój PIT, m.in.. w celu przekazania 1% podatku. Jednak zamiast na "e-PIT" muszą wejść w zakładkę "PIT-OP".

E-PIT: do kiedy można rozliczyć PIT za 2018?

E-PITy możemy uzupełnić poprzez stronę internetową od 15 lutego do 30 kwietnia. Dostępne są one dla każdego rozliczającego się za pomocą formularza PIT-37 i PIT-38.  W przyszłym roku przez Internet będziemy mogli też rozliczyć PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28.

Korzystając z platformy Twój e-PIT mamy też szansę na szybszy zwrot podatku, który otrzymamy po około 45 dniach. W przypadku niedopłaty istnieje możliwość automatycznego przekierowania i zlecenia przelewu na stronie banku.

Więcej o:
Komentarze (7)
PIT 2019 za 2018 rok. Jak sprawdzić swój e-PIT. Jak się zalogować?
Zaloguj się
 • charleys

  Oceniono 2 razy 2

  W duope z takim interesem. Od samego początku Błąd uwierzytelnienia.
  A wszystko wpisuję prawidłowo.
  Otworzyłem e-Deklaracje i w circa 10 minut się rozliczyłem.

 • indan

  Oceniono 1 raz 1

  Z portalem e-Deklaracje jest tak że nie ma programu pod linuxa, musisz mieć windy, albo instalujesz wtyczkę adobe air, albo plik windowsowy.exe i uruchamiamy pod wine czyli nakładkę windowsa działającą w linux, bu ha ha ha

 • allegropajew

  Oceniono 3 razy 1

  A ja rozliczyłem przed chwilą żonę w 10 minut. Co ciekawe jeszcze jeden PIT-11 do nas nie dotarł, ale tamuj już był. Aż się zdziwiłem, że się nic nie waliło. Numer nadało, status weryfikacja. Kopię z tym numerem można wybrać jako PDF w ramach potwierdzenia. Dla pewności sobie wydrukuję.

  Gościula

 • peppers01

  0

  Chciałem skorzystać ale niestety nie udało mi się. Za każdym razem nie otrzymuje komunikat o błędzie uwierzytelnienia. Nie mam (i na razie nie chcę) mieć profilu zaufanego. Wpisuję więc PESEL (tutaj raczej nie ma jak się pomylić), przychód za rok 2017 (tutaj też chyba nie ma jak się pomylić gdyż kwota ta jest podana w jednej rubryczce pitu za 2017) oraz przychód za rok 2018. I pewnie tutaj wykonuję jakiś błąd. Nie wiem czy mam wpisać kwotę tylko z jednego pitu czy ze wszystkich? A jeśli ze wszystkich to czy ze wszystkich rubryk czy tylko z jakiś wybranych. Niestety informacje/wskazówki podane na stronie są (przynajmniej dla mnie) w tym względzie bardzo niejasne.

 • ks-t

  0

  Od dwóch dni "przekroczony limit czasu logowania" i to zarówno przez PESEL jak i przez profil zaufany.

 • 1s2d3f

  Oceniono 1 raz -1

  Nie da się sprawdzić na Viscie, trzeba kupić nowszy system, a w zeszłym roku działało. MF ma tantiemy od sprzedaży nowych systemów Windy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX