Lidl wycofuje ze sprzedaży wiórki kokosowe. Mogą zawierać dwutlenek siarki

Lidl Polska wycofuje ze sprzedaży partię wiórków kokosowych. Producent miał dodać do produktu niezadeklarowaną substancję konserwującą.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Lidla, w badaniach produktu wykryto niezadeklarowaną substancję konserwującą. Dwutlenek siarki może być szkodliwy dla osób, które są uczulone na tę substancję i może grozić wystąpienie nietolerancji związanej ze spożyciem. Jak zapewnia w komunikacie Lidl, dla pozostałych osób spożycie produktu jest bezpieczne, ale dla dobra swoich klientów postanowili wycofac z obrotu wadliwą partię.

Lidl - wiórki kokosowe firmy Belbake wycofane

Sieć sklepów wycofuje z półek sklepowych produkt "Belbake Wiórki Kokosowe 200 g" z datą przydatności do spożycia 22.11.2019 i numerem partii 34452. Klienci mogą zwrócić wadliwy towar w każdym sklepie sieci Lidl bez konieczności okazania paragonu. Zwrócone zostaną także koszty zakupu reklamowanego towaru. Oznacz to, że bez problemy możemy udawać się z zawartym w komunikacie produktem do najbliższego sklepu sieci Lidl. Zgodnie z komunikatem Lidl Polska inne produkty firmy Belbake nie zostały wycofane i nie stanowią one zagrożenia.

Więcej o: