Polska wersja piosenki "Shallow": czy jest tak samo dobra jak oryginał nominowany do Oscara?

Wokaliści Małgorzata Kozłowska i Kuba Jurzyk postanowili stworzyć polską wersję piosenki "Shallow", śpiewanej w oryginale przez Lady Gagę i Bradleya Coopera. Utwór pochodzi z filmu "Narodziny Gwiazdy" i jest nominowany do Oscara 2019 w kategorii najlepsza piosenka.

Piosenka "Shallow" została stworzona na potrzeby filmu "Narodziny gwiazdy". Utwór zaśpiewali Lady Gaga i Bradley Cooper, którzy są także głównymi bohaterami produkcji. Piosenka ma na koncie Złotego Globa, 2 statuetki Grammy oraz jest nominowana do Oscara. "Shallow" ma na kanale YouTube prawie 300 milionów wyświetleń! Piosenka jest też bardzo często coverowana – swoją wersję Shallow zaśpiewali już m.in. Grzegorz Hyży czy Marina Szczęsna-Łuczenko.

"Shallow" w polskiej wersji językowej. Pomysł studentki Akademii Teatralnej Małgorzaty Kozłowskiej i piosenkarza Kuby Jurzyka

"Shallow" w polskiej wersji językowej powstał dzięki pomysłowi studentki Akademii Teatralnej Małgorzaty Kozłowskiej i piosenkarza Kuby Jurzyka. Tekst z angielskiego na polski został przetłumaczony przez Tomka Robaczewskiego: nie jest to jednak dosłowne tłumaczenie utworu. Mimo tego polska wersja piosenki dobrze wpisuje się w wersję oryginalną. Utwór w wykonaniu Kozłowskiej i Jurzyka ma już ponad 400 tysięcy wyświetleń na YouTube. Sprawdź, czy jest tak samo dobry jak oryginał. 

 
Więcej o: