Oscary 2019. Protesty aktorów skuteczne! Podczas gali zobaczymy laureatów wszystkich kategorii

Oscary 2019. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wycofała się z pomysłu wręczania Oscarów w czterech kategoriach podczas przerwy reklamowej. Projekt miał na celu skrócenie transmisji tegorocznych Oscarów.

W ubiegłym tygodniu Akademia Filmowa i telewizja ABC poinformowały o skróceniu transmisji wręczenia Oscarów. Decyzja ta skutkowała tym, że nagrody w czterech kategoriach miały zostać wręczone podczas przerwy reklamowej.

Wręczenie statuetek w kategoriach za najlepsze zdjęcia, montaż, charakteryzację i krótkometrażowy film aktorski byłoby dostępne tylko dla widzów oglądających transmisję on-line. Powodem zmian miała być niska oglądalność zeszłorocznej gali. Transmisja dzięki temu zabiegowi miała być skrócona do trzech godzin.

Oscary 2019. Protest artystów i zmiana decyzji Akademii 

Takie rozwiązanie skrytykowane zostało przez środowisko filmowe, które wystosowało list otwarty w tej sprawie. Decyzję o przyznaniu Oscarów w przerwie reklamowej potępili m.in. Brad Pitt, Robert De Niro, Sandra Bullock, Emma Stone, Alec Baldwin, Alfonso Cuaron czy Paweł Pawlikowski. W liście otwartym zarzucili oni Akademii próbę odejścia od misji przyznawania Oscarów, czyli promowania wybitnych twórców kina. Ich protest okazał się skuteczny, ponieważ władze Akademii poinformowały, że nie będą skracały gali kosztem laureatów Oscarów.

Oscary 2019. Transmisja gali w Polsce

Oscary 2019 w Polsce będzie można oglądać za pośrednictwem telewizji Canal+. Nagrody wręczone zostaną w nocy z niedzieli na poniedziałek (25 lutego) o 02:00 czasu polskiego.

Więcej o: