"The Umbrella Academy": serial o superbohaterach na platformie Netflixa

Od 15 lutego na Netflixie można oglądać nowy serial o superbohaterach: "The Umbrella Academy". Produkcja ma zastąpić filmy wycofane z platformy przez Disney'a.

O tym, że Disney stworzy platformę streamingową, gdzie udostępni własne produkcje, wiadomo już od dawna. Netflix w wyniku takiej decyzji Disney'a traci licencje na tworzenie seriali i filmów na podstawie historii superbohaterów stworzonych przez Marvela. Z tego powodu Netflix postanowił stworzyć własną produkcję - "The Umbrella Academy", która ma wpisać się w gust subskrybentów.

 "The Umbrella Academy" - Netflix stworzył serial o superbohaterach 

Serial opiera się na komiksie napisanym przez Gerarda Waya i zilustrowanym przez Gabriela Ba. Bohaterami komiksu jest rodzeństwo, które w dzieciństwie adoptowane zostało przez miliardera Reginalda Hargreeve’a. Mężczyzna niebawem odkrywa u dzieci nadprzyrodzone talenty i zaczyna kształtować ich umiejętności, które w przyszłości zostaną wykorzystane do uratowania świata.

Rodzeństwo w wyniku kłótni zrywa ze sobą kontakt i stara się zapomnieć o trudnym dzieciństwie. Niebawem jednak muszą się zjednoczyć w walce z nadciągającą apokalipsą, a przy okazji rozwiążą też zagadkę śmierci ich ojca. Połączenie wszystkich supermocy rodzeństwa jest kluczem do wspólnego sukcesu - o ile będą wstanie ze sobą współpracować.

 

Niezwykłe rodzeństwo zagrali: Ellen Page, Tom Hopper, Emmy Raver-Lampan, David Castaneda, Aidan Gallagher i Robert Sheehan. Nie jest to jednak typowy serial o superbohaterach i ich przygodach. Ważnym elementem serialu są sprawy rodzinne i relacje międzyludzkie - właśnie ten aspekt "The Umberlla Academy" jest najbardziej doceniany przez krytyków filmowych.

Więcej o: