Pogoda na dziś - środa 20 lutego. Zapowiada się deszczowy dzień

Pogoda na dziś - środa 20 lutego. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenia i przelotne opady deszczu.

Dziś czeka nas deszczowy dzień. Zachmurzenia i przelotne opady deszczu przewidywane są w całym kraju. Będzie też chłodniej. 

Temperatura. W większości kraju od 6 do 7 stopni na plusie

Środa będzie dniem z niższą, niż w ostatnich dniach temperaturą. Najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry pokażą tylko 1 stopień. Chłodno będzie też w północno-wschodniej Polsce, gdzie temperatura będzie wahać się od 4 stopni w Suwałkach do 5 stopni w Białymstoku i Olsztynie. Najwyższa temperatura zapowiadana jest we Wrocławiu, gdzie będzie 9 stopni, oraz w Opolu, Jeleniej Górze i Szczecinie - tam 8 stopni. W pozostałej części kraju temperatura osiągnie wartości od 7 do 6 stopni. W nocy przymrozki pojawić się mogą na północy i wschodzie kraju.

Pogoda na dziś - 20 lutego.Pogoda na dziś - 20 lutego. gazeta.pl

Opady. Synoptycy prognozują deszcz w prawie całym kraju 

Zarówno w dzień jak i w nocy zapowiadane jest duże zachmurzenie. Większe rozpogodzenia możliwe tylko w województwie zachodnio-pomorskim, łódzkim, lubuskim i miejscami w województwie wielkopolskim. W pozostałych regionach zapowiadane są przelotne opady deszczu. Wieczorem, zwłaszcza na północnym wschodzie mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr umiarkowany pojawi się w godzinach porannych.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem w województwie pomorskim. Wieczorem i w nocy wiatr będzie wiał w porywach do 65 km/h. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: