Eurowizja 2019. Jaką piosenkę zaprezentuje zespół Tulia podczas konkursu Eurowizji?

Zespół Tulia został wybrany polskim reprezentantem w konkursie Eurowizji 2019 w Izraelu. Jaką piosenkę zaprezentują na scenie Eurowizji?

Od piątku 15 lutego wiemy, że polskim reprezentantem w konkursie Eurowizji będzie zespół Tulia. Grupa zaśpiewa jedną ze swoich piosenek podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu. Na razie jednak nie podano jaki utwór wykonają wokalistki. Szczegóły zostaną podane najprawdopodobniej na konferencji prasowej, która ma zostać zorganizowana w najbliższych dniach.

Zespół Tulia - jaką piosenkę wykonają na Eurowizji?

Pierwsze szczegóły zdradzają już same piosenkarki. Tulia Biczak i Patrycja Nowicka podczas transmisji na żywo na Instagramie powiedziały, że w Tel Awiwie zaśpiewają utwór, który został wskazany przez komisję konkursową TVP. Ponadto piosenka znajduje się na reedycji ich debiutanckiej płyty "Tulia".

Prawdopodobnie na Eurowizji zostanie zaprezentowana jedna z pięciu piosenek: "Pali się", "Trawnik", "Nie zabieraj", "Dreszcze" lub "Nasza kołysanka". Utwory "Trawnik" oraz "Nasza kołysanka" powstały dzięki współpracy z Kasią Kowalską oraz Marcinem Wyrostkiem. Na chwilę obecną wiadomo, że ponownym reżyserem polskiego występu będzie Konrad Smuga.

Zespół Tulia powstał dzięki pomysłowi Tulii Biczak. Razem z nią występują także Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Patrycja Nowicka. Grupa zdobyła popularność tworząc folkowe wersje znanych piosenek. Jedna z nich - "Enjoy the Silence" zespołu Depeche Mode, została nawet udostępniona na oficjalnym koncie DM na Facebooku.

 

Eurowizja 2019 - 14 maja pierwszy występ Tulii na Eurowizji 

W 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu udział wezmą muzycy z łącznie 42 krajów. Pierwszy półfinał odbędzie się 14 maja i to w nim zaprezentuje się polski reprezentant. Zespół Tulia o miejsce w finale zawalczy z reprezentantami Białorusi, Cypru, Czarnogóry, Czech, Finlandii, Serbii, Słowenii i Węgier. Do finału zakwalifikowanych zostanie tylko dziesięć krajów z największą liczbą punktów przyznaną przez jurorów i telewidzów.

Więcej o:
Komentarze (33)
Eurowizja 2019. Jaką piosenkę zaprezentuje zespół Tulia podczas konkursu Eurowizji?
Zaloguj się
 • paulogarnies

  Oceniono 8 razy 6

  A czemu nie "Jeszcze Cię Nie Ma" ?
  Szkoda bo to moim zdaniem ich najlepszy utwór.. Wybijający się ponad kanon dzisiejszej kultury muzycznej..

 • megakondon

  Oceniono 12 razy 4

  co to znowu za cepelia? mamy rok 2019 jakby kto nie zauważyl

 • zenekciec

  Oceniono 10 razy 4

  Powinni wyslac duet Kempa & Szydlo z tymi czarnymi chustami na lbach .

 • lob2

  Oceniono 15 razy 3

  Zespół ludowy nie nadaje się na konkurs Eurowizji.Nie ośmieszajcie się.

 • sander7777

  Oceniono 2 razy 2

  A dlaczego nie duet Sławomir z Kurskim z chórkiem: Kaira, Rodowicz, Zenek i Norbi.

 • konigin

  Oceniono 4 razy 2

  To "Enjoy the Silence" to koszmar. Takie zawodzenie moze sie podobac tylko w narodzie wybranym znad Wisly. Gorsze sa tylko te martyniuki, slawomiry i reszta ulubiencow prezesa kur wizji.

 • sylenth

  Oceniono 4 razy 2

  "Poszedł Marek na jarmarek"

 • pieknyinaczej

  Oceniono 6 razy 2

  "W Tel Awiwie zaśpiewają utwór, który został wskazany przez komisję konkursową TVP"
  Będzie to Cover Zenona Martyniuka "Oczy zielone" - tak kazał Kurski !!!!!

 • 87654321ja

  Oceniono 6 razy 2

  A to covery mozna na Eurowizji prenetować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX