Eurowizja 2019. Jaką piosenkę zaprezentuje zespół Tulia podczas konkursu Eurowizji?

Zespół Tulia został wybrany polskim reprezentantem w konkursie Eurowizji 2019 w Izraelu. Jaką piosenkę zaprezentują na scenie Eurowizji?

Od piątku 15 lutego wiemy, że polskim reprezentantem w konkursie Eurowizji będzie zespół Tulia. Grupa zaśpiewa jedną ze swoich piosenek podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu. Na razie jednak nie podano jaki utwór wykonają wokalistki. Szczegóły zostaną podane najprawdopodobniej na konferencji prasowej, która ma zostać zorganizowana w najbliższych dniach.

Zespół Tulia - jaką piosenkę wykonają na Eurowizji?

Pierwsze szczegóły zdradzają już same piosenkarki. Tulia Biczak i Patrycja Nowicka podczas transmisji na żywo na Instagramie powiedziały, że w Tel Awiwie zaśpiewają utwór, który został wskazany przez komisję konkursową TVP. Ponadto piosenka znajduje się na reedycji ich debiutanckiej płyty "Tulia".

 

Prawdopodobnie na Eurowizji zostanie zaprezentowana jedna z pięciu piosenek: "Pali się", "Trawnik", "Nie zabieraj", "Dreszcze" lub "Nasza kołysanka". Utwory "Trawnik" oraz "Nasza kołysanka" powstały dzięki współpracy z Kasią Kowalską oraz Marcinem Wyrostkiem. Na chwilę obecną wiadomo, że ponownym reżyserem polskiego występu będzie Konrad Smuga.

Zespół Tulia powstał dzięki pomysłowi Tulii Biczak. Razem z nią występują także Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Patrycja Nowicka. Grupa zdobyła popularność tworząc folkowe wersje znanych piosenek. Jedna z nich - "Enjoy the Silence" zespołu Depeche Mode, została nawet udostępniona na oficjalnym koncie DM na Facebooku.

 

Eurowizja 2019 - 14 maja pierwszy występ Tulii na Eurowizji 

W 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu udział wezmą muzycy z łącznie 42 krajów. Pierwszy półfinał odbędzie się 14 maja i to w nim zaprezentuje się polski reprezentant. Zespół Tulia o miejsce w finale zawalczy z reprezentantami Białorusi, Cypru, Czarnogóry, Czech, Finlandii, Serbii, Słowenii i Węgier. Do finału zakwalifikowanych zostanie tylko dziesięć krajów z największą liczbą punktów przyznaną przez jurorów i telewidzów.

Więcej o: