Karnawał w Wenecji. Festiwal kolorów i aniołów

Karnawał w Wenecji wciąż trwa! Turyści, którzy mieli szczęście i znaleźli się wczoraj na Placu św. Marka w Wenecji, mogli zobaczyć niezwykły Lot Anioła.

Tradycja Lotu Anioła sięga 1548 roku. Rozpoczęła się podczas jednego z weneckich karnawałów, gdy jeden z artystów wspiął się na dach dzwonnicy bazyliki św. Marka, skąd "przeleciał" na linach aż do Pałacu Dożów. Od tamtego czasu tradycja Lotu Anioła jest kultywowana, a turyści mogą zobaczyć ten spektakularny wyczyn co roku.

Lot Anioła podczas karnawału w Wenecji. Widowisko oglądało 23 tys. osób

W 2019 roku podczas głównej części weneckiego karnawału, odbywającego się się w na Placu św. Marka, zobaczyć można było aż dwa anioły. Pierwsza z kobiet, która zjechała na linie z dzwonnicy bazyliki św. Marka miała na sobie zbroję rycerza oraz długi, czerwony płaszcz. Druga z anielic ubrana była w długą, połyskującą suknię przyozdobioną olbrzymimi skrzydłami, przypominającymi skrzydła motyla. W rolę skrzydlatego anioła wcieliła się 20-letnia Erika Chia, zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu piękności, odbywającego się w czasie karnawału w Wenecji. Kostiumy obu anielic przygotowało Atelier Pietro Longhi.

 

W związku z olbrzymią ilością turystów, którzy chcieli zobaczyć karnawał w Wenecji, niedaleko placu przed bazyliką św. Marka po raz pierwszy ustawiono bramki z licznikami zliczającymi ilość osób, które brały udział w tym wydarzeniu. Łącznie Lot Anioła mogło oglądać 23 tys. osób.

Więcej o: