"Miauczy kotek: miau! - Coś ty, kotku, miał?" - umiesz dokończyć wiersz Tuwima? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

W ostatnim odcinku Milionerów Hubert Urbański zadał pytanie za 2 tysiące złotych. Jak z pytaniem poradziła sobie uczestniczka programu?

Od poniedziałku ruszyły nowe odcinki "Milionerów" w telewizji TVN. W ostatnim programie padło pytanie o jeden ze znanych wierzy Juliana Tuwima.

Dokończ wiersz Tuwima: „Miauczy kotek: miau! – Coś ty, kotku, miał? – Miałem ja miseczkę mleczka, teraz pusta już miseczka...

A. Smutno przez to zdeczka

B. I skończyła się bajeczka

C. A ja jeszcze bym chciał

D. Wiatr ją polem gnał

Dokończ wiersz Tuwima: „Miauczy kotek: miau! – Coś ty, kotku, miał? – Miałem ja miseczkę mleczka, teraz pusta już miseczka... Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Pytanie gwarantowało wygraną 2 tysięcy złotych. Uczestniczka miała do wykorzystania 3 koła ratunkowe. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest punkt C. Pierwsza strofa wiersza „Kotek” Julliana Tuwima brzmi:

"Miauczy kotek: miau!

- Coś ty, kotku, miał?

- Miałem ja miseczkę mleczka,

Teraz pusta jest miseczka,

A ja jeszcze bym chciał"

Więcej o:
Komentarze (4)
"Miauczy kotek: miau! - Coś ty, kotku, miał?" - umiesz dokończyć wiersz Tuwima? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"
Zaloguj się
 • k.soze

  Oceniono 4 razy 4

  Żadna z proponowanych odpowiedzi nie jest poprawna.
  Poprawny wers to: "A jeszcze bym chciał". Bez "ja".
  MORONS !!!!

 • didja

  Oceniono 3 razy 3

  Głębia tego "artykuła" (bo z prawdziwym artykułem ma to tyle wspólnego, co dziunie Glapińskiego z kompetencjami) mnie powaliła. Na osiem zdań, z czego ANI JEDNO nie było złożone, tę samą informację NPK powtórzył/-a trzy razy, nawet nie zmieniając szyku zdania. Brawo "redaktorze"! Codziennie odmów koronkę w intencji swojego szefa, że Cię nie zwolnił - bo takiego tekstu nie zalicza się uczniom już na poziomie piątej klasy szkoły podstawowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX