"Imię róży" - pierwszy zwiastun serialu z udziałem Piotra Adamczyka

Na 4 marca zaplanowano premierę serialu "Imię róży". W produkcji stworzonej dla włoskiej telewizji publicznej zobaczymy m.in. Piotra Adamczyka i Johna Turturro.

"Imię róży" to serial wyprodukowany dla włoskiej telewizji RAI, który premierę będzie miał już 4 marca. W międzynarodowej produkcji zagrał m.in. polski aktor Piotr Adamczyk.

 "Imię róży" - zwiastun serialu z Piotrem Adamczykiej i Johnem Turturro 

"Imię róży" to pierwsza serialowa adaptacja powieści Umberto Eco, powstała dzięki współpracy włoskiej telewizji RAI i niemieckiej Tele Munchen. Prawa do emisji serialu wykupiły już telewizje BBC, Sky oraz polska stacja ITI. Obsada serialu jest międzynarodowa, a językiem głównym serialu jest angielski. Produkcja składa się z ośmiu odcinków. Ich reżyserem jest Giacomo Gattiato.

 

"Imię róży" - fabuła i aktorzy serialu

Serial przeniesie nas do benedyktyńskiego zakonu w północnych Włoszech, gdzie w 1327 roku doszło do serii morderstw. Głównym bohaterem serialu jest franciszkanin William z Baskerville (w tej roli John Turturro), który ma za zadanie rozwikłać tajemnicze zabójstwa. W inne role wcielą się m.in. Rupert Everett, Damien Hardung, Sebastian Koch, James Cosmo, Richard Sammel, Greta Scarano czy Piotr Adamczyk. Polski aktor udostępnił niedawno na Instagramie zdjęcie z planu, na którym ubrany jest w habit. Adamczyk zagra Severinusa. 

 
Więcej o: