Eurowizja 2019. Reprezentantka Ukrainy nie pojedzie na Eurowizję?

Maruv nie będzie reprezentowała Ukrainę podczas Eurowizji 2019, chociaż to właśnie ona wygrała eliminacje w tym kraju. Artystka nie zgodziła się na warunki kontraktu, które przedstawiła jej ukraińska telewizja.

Maruv miała reprezentować Ukrainę podczas konkursu Eurowizji 2019 w Izraelu. Jej piosenka "Siren Song" wygrała głosami widzów w preselekcjach. Okazuje się jednak, że artystka nie weźmie udziału w konkursie. Powodem jest brak podpisu na obowiązkowym kontakcie, który każdy reprezentant musi zaakceptować przed wyjazdem na Eurowizję.

Maruv nie pojedzie na Eurowizję - czy Ukraina wytypuje innego kandydata?

Warunki kontraktu, który przedstawiono Maruv, nakazywały m.in. rezygnację z koncertów w Rosji. Piosenkarka jest bardzo znana w sąsiednim kraju, ma podpisaną umowę z rosyjską wytwórnią oraz zaplanowaną trasę koncertową w Rosji. Z tego powodu wokalistka zdecydowała się zrezygnować z udziału w Eurowizji. 

 

Maruv opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym komentuje kontrakt zaproponowany przez ukraińską telewizję. W umowie zawarta jest m.in. kara za nieprzestrzeganie kontraktu, a jest nią grzywna w wysokości 2 milionów hrywien. Ukraiński nadawca musi teraz znaleźć innego kandydata lub zrezygnować z udziału w tegorocznym konkursie Eurowizji. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Eurowizja 2019. Reprezentantka Ukrainy nie pojedzie na Eurowizję?
Zaloguj się
 • stop_pis

  Oceniono 3 razy 3

  Czemu gazetka kłamie? Przecież ona pisze wyraźnie, że gotowa była zrezygnować z występów w Rosji, jednak nie zgodziła się jechać ze względu na inne poronione warunki.
  Miała jechać (ona i jej sztab) na swój koszt, miała zakaz (bez uzgodnienia z ukraińskim KO) kontaktów z prasą, miała zakaz jakiejkolwiek improwizacji na scenie bez wcześniejszego uzgodnienia, miała też obowiązek wypełnienia wszelkich poleceń tegoż komitetu organizacyjnego... - i ten właśnie punkt jej się najbardziej nie spodobał.
  A propos, grupa, która zajęła 2-gie miejsce (Freedom Jazz), też odmówiła reprezentowania Ukrainy na danych warunkach. Tak to jest jak się miesza politykę tam gdzie nie trzeba...

 • viking2

  Oceniono 3 razy 3

  "Maruv nie będzie reprezentowała Ukrainę..."
  Wracaj do szkoly, pismaku. Maruv nie będzie reprezentowała (kogo? czego?) UkrainY, a nie (kogo? co?) Ukrainę...

 • pintonek

  Oceniono 1 raz 1

  Talentu nie mozna marnować wymuszanymi układami głupców

 • twzelnik

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiem o co chodzi, ale biust fajny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX