Eurowizja 2019. Reprezentantka Ukrainy nie pojedzie na Eurowizję?

Maruv nie będzie reprezentowała Ukrainę podczas Eurowizji 2019, chociaż to właśnie ona wygrała eliminacje w tym kraju. Artystka nie zgodziła się na warunki kontraktu, które przedstawiła jej ukraińska telewizja.

Maruv miała reprezentować Ukrainę podczas konkursu Eurowizji 2019 w Izraelu. Jej piosenka "Siren Song" wygrała głosami widzów w preselekcjach. Okazuje się jednak, że artystka nie weźmie udziału w konkursie. Powodem jest brak podpisu na obowiązkowym kontakcie, który każdy reprezentant musi zaakceptować przed wyjazdem na Eurowizję.

Maruv nie pojedzie na Eurowizję - czy Ukraina wytypuje innego kandydata?

Warunki kontraktu, który przedstawiono Maruv, nakazywały m.in. rezygnację z koncertów w Rosji. Piosenkarka jest bardzo znana w sąsiednim kraju, ma podpisaną umowę z rosyjską wytwórnią oraz zaplanowaną trasę koncertową w Rosji. Z tego powodu wokalistka zdecydowała się zrezygnować z udziału w Eurowizji. 

 

Maruv opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym komentuje kontrakt zaproponowany przez ukraińską telewizję. W umowie zawarta jest m.in. kara za nieprzestrzeganie kontraktu, a jest nią grzywna w wysokości 2 milionów hrywien. Ukraiński nadawca musi teraz znaleźć innego kandydata lub zrezygnować z udziału w tegorocznym konkursie Eurowizji. 

 
Więcej o: