Trzynasta emerytura w 2019 roku dla każdego emeryta - szczegóły nowego świadczenia

Podczas warszawskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii, Jarosław Kaczyński, zapowiedział wprowadzenie tzw. trzynastej emerytury. Jest to jedna z obietnic nazwana "nową piątką PiS".

Pięć punktów przygotowanych przez PiS skupiło się głównie na obietnicach socjalnych, w tym na programach 500 plus oraz na przyznaniu wszystkim emerytom dodatkowego świadczenia w postaci trzynastej emerytury.  13. emerytura ma służyć zmniejszeniu różnic majątkowych w społeczeństwie.

13. emerytura dla wszystkich emerytów - wysokość świadczenia

Trzynasta emerytura ma zostać przyznana każdemu emerytowi. Kwota dodatkowego świadczenia będzie wynosić tyle, co najniższa emerytura, czyli około 1100 złotych. Pierwsze trzynastki mają zostać wypłacone już w maju 2019 roku. W Polsce żyje około 5,6 mln emerytów, więc świadczenie będzie kosztowało rząd ponad 6 mld złotych.

Jarosław Kaczyński zapewnił, że świadczenie dla emerytów zostanie wypłacone w bieżącym roku, jednak nie ma gwarancji, że zostanie zrealizowane w przyszłych latach. Prezes PiS powiedział - "Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym". Kontrowersje budzi także brak dodatkowego świadczenia dla rencistów.

Więcej o:
Komentarze (5)
Trzynasta emerytura w 2019 roku dla każdego emeryta - szczegóły nowego świadczenia
Zaloguj się
 • jozef_zmudzin

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to u Kaczyńskiego i S-ki - damy wam tę 13-kę w tym roku - następne być może ?,gdy nas wybierzecie na następną kadencję. To wyjątkowa forma przekupstwa.Za te przyjemności nasze wnuki i prawnuki będą spłacać przez wiele lat fanaberie prezesa.

 • ola-blue

  Oceniono 1 raz 1

  PiS prowadzi nas ku Grecji.

 • lisaparker

  Oceniono 1 raz 1

  Ciemny lud to kupuje, jak zwykle, nie zdając sobie sprawy z populistycznego charakteru tego posunięcia - idą wybory w tym roku, a co dalszych lat to być może.
  Dlaczego nie zlikwidować podatku od emerytur, lub podnieść kwotę wolną od podatku?
  Ano dlatego, że takie posunięcia musiały by być kontynuowane w następnych latach.
  A tutaj - w tym roku, a co będzie dalej nie wiadomo i już ciemny lud kupiony!

 • nioma

  Oceniono 3 razy -1

  nie krytykujcie droga opozycji tylko patrzcie i się uczcie. jak widać, jak się chce to można. wsparcie seniorów to priorytet i cieszę się bardzo, że w tym zakresie coś się zmienia. najpierw wyższe waloryzacje, teraz trzynastka. oby tak dalej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX