"Warsaw". Studio Pixelated Milk tworzy grę o powstaniu warszawskim [ZWIASTUN]

"Warsaw" to nowa gra polskiego studia Pixelated Milk. Gracz będzie w niej dowodził oddziałami biorącymi udział w powstaniu warszawskim. Gra ta jest inspirowana jest takimi tytułami jak "Darkest Dungeon"

Pixelated Milk zrobiło graczom nie lada niespodziankę. Po inspirowanej japońską popkulturą grą fantasy pt. "Regalia" warszawskie studio postanowiło stworzyć grę o tematyce znacznie poważniejszej. "Warsaw" to opowieść o powstaniu warszawskim.

Powstała gra o Powstaniu Warszawskim. W "Warsaw" zagramy jeszcze w tym roku

Stworzenie gry komputerowej o tak trudnym momencie w polskiej historii, jakim jest powstanie warszawskie, z pewnością jest krokiem odważnym. Czy mariaż historii z czasów II wojny światowej i gry wideo wyjdzie dobrze? Wydaje się, że mimo komiksowej oprawy, twórcy gry nie chcą ujmować powagi samemu wydarzeniu, o którym ona opowiada.

Wiemy już, że "Warsaw" będzie grą turową w przestrzeni dwuwymiarowej. Gracze będą dowodzić oddziałami bojowników walczących w zniszczonej przez nazistów Warszawie. Tytuł ten dostępny będzie zarówno na komputerach PC oraz na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Gra "Warsaw" zostanie zaprezentowana podczas targów PAX East w dniach 28-31 marca, a do sprzedaży trafi pod koniec tego roku. 

 
Więcej o: