Zmiana czasu na letni w 2019. Kiedy zmienimy czas z zimowego?

Już za parę dni ponownie zmienimy czas z zimowego na letni. Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Unia Europejska zastanawia się nad rezygnacją ze zmiany czasu. Zanim jednak nastąpią ostateczne decyzje w tej kwestii, będziemy musieli jeszcze raz zmienić godzinę w naszych zegarkach. Zmiana czasu wprowadzona została po to, by lepiej wykorzystywać światło dzienne.

W zeszłym roku Komisja Europejska przeprowadziła konsultacje społeczne, dzięki którym mieszkańcy unii mogli wypowiedzieć się na temat zniesienia zmiany czasu. Z 4 milionów odpowiedzi nadesłanych za pośrednictwem internetowego formularza wykazały, że aż 84% obywateli UE chce zaprzestać zmiany czasu.

Zmiana czasu na letni w 2019 roku - kiedy zmieniamy czas?

Czas na letni zmieniamy 31 marca – przestawiamy wtedy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Tej nocy będziemy spali o jedną godzinę krócej. Należy też pamiętać o tym, że większość telefonów komórkowych automatycznie zmienia czas, więc nie musimy sami przestawiać godzin w tym urządzeniu. Należy przestawić godziny w zegarkach tradycyjnych oraz na licznikach urządzeń elektronicznych jak piekarniki czy mikrofalówki.

Więcej o:
Komentarze (2)
Zmiana czasu na letni w 2019. Kiedy zmienimy czas z zimowego?
Zaloguj się
  • fajla11

    0

    głupota ludzka nie zna granic

  • msypa

    0

    Nie rozumiałem zmiany czasu aż w tamtym roku pojechałem do Madrytu. O godzinie 6 rano było ciemno! Po prostu tam słońce później wstaje o 3 godziny niż w Polsce. No ale jeśli ma być stały czas w Unii zostawmy czas letni. Dłużej jest jasno wszędzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX