Ciemny motyw w Messengerze - jak włączyć tę opcję na Facebooku?

Na opcję ciemnego motywu w popularnym facebookowym komunikatorze czekano już od dawna. Ciemny motyw w Messengerze można włączyć w prosty sposób, o ile ma się aktualną wersję komunikatora. Jak to zrobić?
Zobacz wideo

Messenger i Facebook to nadal jedna z najbardziej popularnych komunikatorów i portalów społecznościowych na świecie. Twórcy programów postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i przygotowali ciemny motyw w Messengerze.

Testy nowej opcji trwały od dawna, ale dopiero od kilku dni można aktywować Dark Mode w Messengerze. Czarny motyw ma za zadanie zmniejszyć zużycie baterii, którą tracą telefony podświetlając biały ekran w aplikacji.

Ciemny motyw w Messengerze - jak włączyć tę opcję w aplikacji?

Zmiana wyglądu komunikatora jest prosta i działa zarówno na telefonach użytkowników w obydwu systemach: Androida oraz iOS. Wymogiem jest posiadanie najnowszej wersji Messengera. Ciemny motyw możemy ustawić wysyłając znajomym emotikonę księżyca – konkretnie chodzi o emoji żółtego półksiężyca. Wtedy pojawi się animacja ze spadającymi księżycami informująca o tym, że można aktywować czarny motyw w aplikacji. 

Klikając w animację przechodzimy do ustawień, gdzie włączamy nową opcję w Messengerze. Jeśli po wysłaniu emotikonę księżyca do znajomych nie pojawia się wyżej wspomniana animacja, to najprawdopodobniej przyczyną jest niezaktualizowana wersja komunikatora.

 
Więcej o: