Kwiaty na Dzień Kobiet. Jakie kwiaty kupić? Co oznaczają?

Kwiaty, które wręczamy z okazji Dnia Kobiet naszym żonom, przyjaciółkom i koleżankom z pracy, mogą mieć różne znaczenie. Co innego wyrażają róże, a co innego tulipany czy popularne goździki. Które z nich wybrać?
Zobacz wideo

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie kwiaty należy kupić na Dzień Kobiet. To, jakie rośliny wybierzemy, powinno być związane z uczuciem, jakim darzymy kobietę, którą chcemy nimi obdarować. Warto wziąć pod uwagę także osobisty gust żony, przyjaciółki czy koleżanki. W Dzień Kobiet, który wypada już jutro, najczęściej kupujemy róże, tulipany i goździki. Jakie znaczenie mają te kwiaty?

Kwiaty na Dzień Kobiet. Jakie znaczenie mają róże, tulipany i goździki?

Róże to prawdopodobnie najczęściej wręczane kwiaty. Nie bez powodu! Roślina ta nazywana jest królową kwiatów. To, co oznacza, zależy od jej koloru. Czerwona różna to symbol wielkiej miłości i namiętności, biała - niewinności, a różowa to symbol przyjaźni. Ryzykownym może być bukiet róż pomarańczowych, które symbolizują pożądanie, ale także zdradę.

Tulipany to kwiaty zdecydowanie mniej zobowiązujące niż róże. Są bardzo popularnym prezentem na Dzień Kobiet, dlatego nie polecamy ich tym, którzy chcą się wyróżnić. Podobnie jak w przypadku róż, liczy się kolor kwiatów, które wybierzemy. Czerwone tulipany symbolizują subtelną miłość, a żółte - żarliwe uczucie, które może się szybko skończyć.

Goździki to kwiaty, które wielu kojarzą się z obchodami Dnia Kobiet w czasach PRL-u, ale wciąż cieszy się dużym powodzeniem, m.in. ze względu na swoją wytrzymałość. Czerwone goździki to symbol miłości, różowe - pamięci o osobie obdarowanej, a białe niewinności. Również w przypadku goździków lepiej uważać z kolorem żółtym, który symbolizuje pogardę.

Więcej o: