Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach! Podano też oficjalną datę konkursu

Organizacja konkursu Eurowizji dla dzieci przypadła Polsce po wygranej Roksany Węgiel, która reprezentowała nasz kraj w zeszłorocznym konkursie. Organizatorzy podali także oficjalną datę konkursu.

Polska po raz pierwszy organizuje Eurowizję Junior, dzięki Roksanie Węgiel, która wygrała ubiegłoroczną edycję konkursu. Do tej pory mówiło się, że miastem-gospodarzem Eurowizji będzie Kraków, Katowice lub Gdańsk.

Dyrektor generalny Europejskiej Unii Narodów Noel Curran twierdził, że to właśnie Kraków będzie organizatorem tego wydarzenia. TVP później dementowała te informacje potwierdzając, że tylko Gliwice i Szczecin są brane pod uwagę przez organizatorów. Ostatecznie to właśnie pierwsze miasto będzie współorganizowało Eurowizję Junior 2019.

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach - konkurs rozpocznie się 24 listopada 

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się w Gliwicach! Miejsce i data przeprowadzenia konkursu została potwierdzona na konferencji Telewizji Polskiej. Młodzi wokaliści zaprezentują się podczas występów na Arenie Gliwice – nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej otwartej w 2019 roku. W budynku znajdzie się miejsce dla aż 17 tysięcy widzów. Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku.

 
Więcej o: