Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatnia zmiana czasu?

Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni? Noc, w którą przestawimy zegarki zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy przebiega zmiana czasu i w którą stronę przesunąć wskazówki.
Zobacz wideo

Zmiana czasu z zimowego na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca, co oznacza, że w tym roku przestawimy zegarki w nocy 31 marca. W przypadku zmiany czasu z zimowego na letni wskazówki zegara przestawiamy do przodu, z godziny 2:00 na 3:00. Warto pamiętać, że nasze telefony i komputery zrobią to automatycznie. Wskazówki przestawimy więc w zegarach naściennych, na rękę i elektronicznych, np. na piekarniku.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Argumenty mówiące o tym, że zmiana czasu na letni i z powrotem to relikt przeszłości, słyszymy od dawna. Wiele osób uważa, że zmiana czasu jest niekorzystna, m.in. dlatego, że wprowadza chaos w transporcie publicznym. Unia Europejska przeprowadziła w tym temacie konsultacje społeczne, pytając mieszkańców wszystkich państw członkowskich, czy są za zniesieniem zmiany czasu. Znaczna grupa Europejczyków opowiedziała się za likwidacją zmiany czasu. Od tamtej pory trwają prace nad ostatecznym jej zniesieniem, jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. 

Więcej o: