Dokument Patryka Vegi o siostrach dominikankach - udostępniono fragment filmu

Reżyser Patryk Vega udsotępnił na swojej stronie na Facebooku pierwszy fragment filmu dokumentalnego o siostrach dominikankach z Broniszewic. Zakonnice na co dzień opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami.

Patryk Vega kojarzony jest z produkcji takich filmów jak "Botoks", "PitBull" czy "Kobiety mafii". Są to produkcje kojarzące się z przemocą, mafią i wulgaryzmami. Dlatego duża część jego fanów była zdziwiona, gdy poinformował o tworzeniu filmu dokumentalnego o siostrach zakonnych.

Reżysera nie zraziły mieszane komentarze dotyczące jego pomysłu i udostępnił pierwszy, 12 minutowy fragment filmu.

Patryk Vega kręci dokument o siostrach dominikankach - pierwszy fragment filmu

Film opowiada o Domu Chłopaków w Broniszewicach, który prowadzony jest przez siostry dominikanki. Zakonnice zaistniały w mediach, gdy promując zbiórkę funduszy na remont domu, umieściły filmik nawiązujący do dnia pingwina. Siostry udające pingwiny zebrały aż 5 milionów złotych na budowę nowego domu dla 56 podopiecznych.

Patryk Vega udostępniając fragment dokumentu poinformował także, o zbiórce pieniędzy na pomoc dla sióstr: „Przyłącz się do nas i stwórzmy razem salę rehabilitacyjną, która zmieni życie niepełnosprawnych dzieci na lepsze! Do zebrania jest ponad 600 tys. zł., ale wierzę, że dzięki sile ludzkich serc niemożliwe nie istnieje! Każda złotówka ma znaczenie i jest ogromnym wsparciem! To właśnie dzięki małym gestom możemy wspólnie dokonywać cudów”. Fundusze na budowę sali rehabilitacyjnej zbiera Fundacja Patryka Vegi

Więcej o:
Komentarze (10)
Dokument Patryka Vegi o siostrach dominikankach - udostępniono fragment filmu
Zaloguj się
 • staszek78

  Oceniono 10 razy 10

  w klimacie Vegi byłby bardziej film o siostrze Bernadecie ze zgromadzenia sióstr boromeuszek

 • mario.wario

  0

  Dlaczego promujecie to ZERO?

 • efkajot

  0

  Ale kilku młodzieńców tam też jest.Byłabym ostrożna w tych zachwytach.

 • louis_von_cypher

  0

  w wolsce nawet przyprawa (vegeta) jest zindoktrynowana.

 • louis_von_cypher

  0

  raczej religijna Vegeta. ale kmiot.

 • kot_miczurina

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo Vega, w zalewie lewackiego ścieku potrzebny jest taki dokument

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 6 razy -2

  gdy na pierwszych stronach gazet księża pedofile i ich przełożeni okrutnie karający ich zsyłaniem do innych parafii, ludzkim odruchem jest doocenić tych, którzy w ciszy wykonują wspaniałą robotę. O księdzu pedofilu da się zrobić medialną serię i 10 artykułów, o niepełnosprawnych dzieciach i ich opiekunach z trudem da się przeyczytać jeden artykuł.

 • krikrikrikri

  Oceniono 10 razy -4

  Dobrze że taki film powstaje, pokazuję ciężką i ważną pracę dla innych, niestety takie osoby są mało medialne i mało ciekawe. Głupki wolą poczytać o rozwodzie czerwonowłosego lub co się dzieje w zamkniętym domu gdzie pustaki robią kariery żeby inne pustki o tym czytały. Eh

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX