Dokument Patryka Vegi o siostrach dominikankach - udostępniono fragment filmu

Reżyser Patryk Vega udsotępnił na swojej stronie na Facebooku pierwszy fragment filmu dokumentalnego o siostrach dominikankach z Broniszewic. Zakonnice na co dzień opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami.
Zobacz wideo

Patryk Vega kojarzony jest z produkcji takich filmów jak "Botoks", "PitBull" czy "Kobiety mafii". Są to produkcje kojarzące się z przemocą, mafią i wulgaryzmami. Dlatego duża część jego fanów była zdziwiona, gdy poinformował o tworzeniu filmu dokumentalnego o siostrach zakonnych.

Reżysera nie zraziły mieszane komentarze dotyczące jego pomysłu i udostępnił pierwszy, 12 minutowy fragment filmu.

Patryk Vega kręci dokument o siostrach dominikankach - pierwszy fragment filmu

Film opowiada o Domu Chłopaków w Broniszewicach, który prowadzony jest przez siostry dominikanki. Zakonnice zaistniały w mediach, gdy promując zbiórkę funduszy na remont domu, umieściły filmik nawiązujący do dnia pingwina. Siostry udające pingwiny zebrały aż 5 milionów złotych na budowę nowego domu dla 56 podopiecznych.

Patryk Vega udostępniając fragment dokumentu poinformował także, o zbiórce pieniędzy na pomoc dla sióstr: „Przyłącz się do nas i stwórzmy razem salę rehabilitacyjną, która zmieni życie niepełnosprawnych dzieci na lepsze! Do zebrania jest ponad 600 tys. zł., ale wierzę, że dzięki sile ludzkich serc niemożliwe nie istnieje! Każda złotówka ma znaczenie i jest ogromnym wsparciem! To właśnie dzięki małym gestom możemy wspólnie dokonywać cudów”. Fundusze na budowę sali rehabilitacyjnej zbiera Fundacja Patryka Vegi

Więcej o: