Międzynarodowy Dzień Kobiet 2019 - wyjątkowa grafika Google Doodle

Google świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet, przygotowało specjalne grafiki połączonej ze slajdami, na których znajdują się cytaty sławnych kobiet. Strona w ten sposób postanowiła szczególnie wyróżnić 13 kobiet - sprawdź jakich.

Google Doodle to tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Googla. Przeznaczona jest dla uczczenia ważnych świat, osiągnięć i ludzi. Dziś pojawiła się także grafika upamiętniająca Międzynarodowy Dzień Kobiet, który od 1910 roku przypada właśnie ósmego marca.

Wyjątkowa grafika Google Doodle na Międzynarodowy Dzień Kobiet

W tym roku Google przygotowało nie tylko specjalną grafikę, ale również slajdy z cytatami sławnych kobiet. Logo Googla otoczone jest dziś przez słowo "kobieta" napisane w kilku językach, m.in. włoskim, hiszpański, angielskim, francuskim czy niemieckim. Ponadto projekt ten jest przygotowany przez kobiety z całego świata współpracujące z firmą Google. Jakie cytaty zostały wyróżnione przez stronę?

Google wyróżniło łącznie 13 wypowiedzi kobiet z całego świata. Pierwszym z nich jest myśl słynnej meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo: "Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?". Pozostałe cytaty zaprezentowane na slajdach Google Doodle należą do pisarek:  Nigeryjki Chimamandy Adichie, Tajwanki Sanmao, Francuzki George Sand, Rosjanki Mariny Cwietajewej, Brytyjki Millicent Fawcett, Brazylijki Clarice Lispector i Niemki Emmy Herwegh.

Reszta wypowiedzi należy do brytyjsko-irakijskiej architektki Zahy Hadid, pochodzących z Indii bokserki Mary Kom i dyplomatki Beno Zephine, japońskiej artystki Yoko Ono oraz amerykańskiej astronautki Mae Jemison.

Więcej o: