Dzień kobiet 2019. Co oznaczają kolory kwiatów? Symbolika

Najczęstszym podarkiem z okazji Dnia Kobiet są kwiaty. Nie chcąc popełnić gafy warto wiedzieć co oznaczają kolory kwiatów.

Święto 8 marca to wyjątkowa okazja do tego, aby docenić kobietę, która jest dla nas ważna. Mężczyźni w tym dniu bardzo często prześcigają się w prezentach i pomysłach dla żony, matki, babci czy siostry. Jednak w tym całym uroczystym zamieszaniu i tak najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania. Jedną z takich propozycji jest wręczenie kwiatów.

Co oznaczają kolory kwiatów na dzień kobiet?

Samo kupienie pierwszych lepszych kwiatów nie wystarczy. Może to doprowadzić do niepotrzebnego faux pas, którego tak bardzo każdy mężczyzna chce uniknąć tego dnia. Wszystko dla tego, że kobiety w swej naturze zwracają uwagi na detale. Dlatego należy przemyśleć co chce się kupić i dobrze zwrócić uwagę na kolory kwiatów, bo ma ona swoją symbolikę. Warto to wiedzieć, bo są to informacje, które przydadzą się tylko na Dzień Kobiet.

Najpopularniejsze kolory kwiatów

Czerwień – kolor miłości. Od wieków wręczanie kwiatów w kolorze czerwonym miało zaakcentować głębsze uczucie do mężczyzny do kobiety. Obdarowanie czerwonymi kwiatami dawało sygnał, że druga osoba nie jest nam obojętna w strefie uczuć, a nawet pożądania. Ponadto w ogólnej świadomości czerwień kojarzy się z takimi przymiotami jak odwaga, życie i także piękno.  W związku z tym jeśli szukamy kwiatów dla partnerki życiowej to warto kupić róże, goździki lub tulipany.

Biel – na rynku nie brakuje fantastycznych kwiatów w kolorze bieli. Jednak bukiet lilii, orchidei może nie być najlepszą propozycją dla partnerki. Wszystko dlatego, że biel jest symbolem czystości, szczerości i oddania. Dlatego te kwiaty będą świetną propozycją dla mamy, babci czy szefowej w pracy.

Pomarańczowy – kolor ten wiąże się z entuzjazmem, młodością a nawet kreatywnością. Kwiaty o pomarańczowych płatkach to przede wszystkim dalie i gerbery. Będą świetnym pomysłem na prezent dla koleżanek z pracy, siostry a nawet córki.

Różowy – zachowuje równowagę między miłością i przyjaźnią.  Dlatego szukając kwiatów dla cioci lub innej dalszej krewnej warto rozważyć zakup piwonii, goździków czy róż.

Kolory kwiatów mają jeszcze wiele innych znaczeń i są bardzo rozbudowane. Dziś przede wszystkim warto skupić się na tych czterech propozycjach, gdyż są najpopularniejsze i bez problemu można kupić kwiaty w tym kolorze.

Więcej o: