Paryż ma już dość Instagrama. Malownicza ulica pod okupacją blogerek modowych

Instagram to portal społecznościowy nastawiony na publikację zdjęć i jest pomocny m.in. w wyszukiwaniu ciekawych miejsc do odwiedzenia. Mieszkańcy Paryża mają jednak dosyć użytkowników Instagrama i chcą by władze miasta zainstalowały blokady na jednej z ulic.

Największym powodzeniem na Instagramie cieszą się zdjęcia przedstawiające malownicze miejsca czy uliczki. Popularność skutkuje jednak zwiększoną ilością turystów, którzy za wszelką cenę chcą zaistnieć na portalach społecznościowych. Turyści, a zwłaszcza ci używający Instagrama, utrudniają też życie mieszkańcom Paryża. Za sprawą malowniczych kamienic znajdujących się na Rue Cremieux ulicę tę coraz częściej blokują ludzie, którzy chcą wykonać idealne zdjęcie.

Paryż ma już dość okupacji użytkowników Instagrama

W materiale przygotowanym przez radio France Info jedna z mieszkanek kamienicy mówi, że życie w tym regionie staje się coraz trudniejsze – "Niektórzy potrafią godzinami kręcić filmy. Najgorsza sytuacja jest wieczorami (podczas zachodów słońca) i w weekendy. Życie tutaj staje się wyczerpujące". Mieszkańcy zwrócili się więc do władz miasta o zainstalowanie blokad lub wprowadzenia ograniczenia wstępu dla tej ulicy.

 

Mieszkańcy mają dość blogerek modowych, które blokują ulice pozując przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut. Na Instagramie można znaleźć wiele zdjęć pozujących kobiet i mężczyzn, którzy np. stają w drzwiach prywatnych domów i utrudniają przejście dla ich mieszkańców. Na hasło Rue Cremieux na Instagramie wyświetla się aż 31 tysięcy postów, niektóre ze zdjęć mają nawet kilka tysięcy polubień.

 
Więcej o: