Szekla i Skiper - pierwsze foki urodzone w 2019 roku w Stacji Morskiej na Helu

W Stacji Morskiej na Helu urodziły się dwie foki - Skiper i Szekla. Są to pierwsze młode zwierzęta urodzone w fokarium w 2019 roku.

Pracownicy Stacji Morskiej na Helu cieszą się z narodzin dwóch fok - Skipera i Szekli. W tym roku młode foki otrzymają imiona zaczynające się na literę "s". Pierwsze szczenię foki przyszło na świat 6 marca - samica Ewa wydała na świat samca, któremu pracownicy nadali imię Skiper. Młody osobnik waży już 14 kilogramów i ma ponad metr długości.

Foki urodzone w 2019 roku w Stacji Morskiej na Helu

Z kolei w sobotę na świat przyszła druga w tym roku foka - Szekla. Młody osobnik waży 13 kilogramów i ma około 112 centymetrów długości. Jej matką jest Unda Marina, najstarsza samica znajdująca się w helskim fokarium. Unda urodziła już aż 17 małych fok. Narodziny nie skończą się na tych dwóch fokach, ponieważ także foka Ania spodziewa się potomstwa.

Dla pracowników fokarium potrójny przychówek jest powodem do radości. W zeszłym roku na polskim wybrzeżu znaleziono prawie 250 martwych fok, a co roku populacja bałtyckich fok szarych nie notuje wzrostu. Wszystkie urodzone w tym roku zwierzęta mają trafić do Bałtyku - wcześniej jednak zostaną wyposażone w nadajniki satelitarne. Muszą także osiągnąć pełną samodzielność: zajmie im to kilka tygodni.

Więcej o: