USA: jaguar poważnie zranił kobietę, która przeszła przez ogrodzenie wybiegu. Chciała zrobić sobie selfie

30-letnia kobieta została poważnie zraniona przez czarnego lamparta po tym, jak przeszła przez ogrodzenie wybiegu w zoo w Arizonie. Do zdarzenia doszło 9 marca w Wildlife World Zoo niedaleko Phoenix.

30-latka zwiedzając ogród zoologiczny postanowiła przekroczyć barierę oddzielającą oglądających od wybiegu dzikich kotów, by zrobić sobie selfie. Kobieta stanęła na tyle blisko klatki, że jaguar bez problemu drasnął ją pazurami, a według świadka Adama Wilkersona, kot miał przytrzymywać łapą ramię kobiety. 

Jaguar poważnie zranił kobietę, która chciała zrobić sobie selfie

Wypadek skomentował dyrektor Wildlife World Zoo Mickey Ollson, który powiedział, że coraz trudniej przekonać ludzi, że ogrodzenia wybiegów służą tylko bezpieczeństwu odwiedzających. Wcześniej ten sam jaguar zaatakował inną osobę, która także złamała regulamin zoo. Dyrektor dodaje, że jaguar nigdy nie wyszedł poza ogrodzenie wybiegu - i z tego powodu zwierzę nie zostanie uśpione: jego atak był wynikiem „błędu ludzkiego”, który sprowokował dzikiego kota do ataku.

Świadkiem zdarzenia był Adam Wilkerson, który dziennikarzom telewizji Fox 10 television powiedział, że gdy usłyszał wołanie o pomoc, postanowił odwrócić uwagę jaguara od nieostrożnej kobiety. Matka mężczyzny zaczęła uderzać butelką o kraty. Gdy jaguar puścił ramię kobiety, ta została natychmiast odciągnięta od klatki. Fanka selfie nie odniosła obrażeń zagrażających życiu, jednak na jej ramionach znajdują się głębokie ślady pazurów. 30-latkę zabrano następnie do szpitala. Kobieta przeprosiła już zoo za swoje nieostrożne zachowanie.

Więcej o:
Komentarze (14)
USA: jaguar poważnie zranił kobietę, która przeszła przez ogrodzenie wybiegu. Chciała zrobić sobie selfie
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 4 razy 4

  to w końcu czarny lampart czy jaguar ??? to nie ten sam gatunek!
  Lamparty występują w Afryce i Azji, Jaguary w Obu Amerykach (choć w Ameryce N tylko na południu)
  Zarówno wśród Jaguarów jak i Lampartów występują osobniki melanistyczne - czarne!

 • e.olsen

  Oceniono 3 razy 3

  Zaiste rację miał Eistein twierdząc, że głupota ludzka (w przeciwieństwie do wszechświata) jest jednak nieskończona...

 • gadolinn

  Oceniono 2 razy 2

  jakas glupia rura; takich u jankesow pelno

 • ptysiek

  0

  A po fakcie też selfie?

 • zgnieciona

  0

  Chciała pamiątkę - ma na całe życie.

 • patatajmiauhau

  0

  SAMOJEBKA to najwłaściwsze określenie tego typu konterfektów, ale jak nazwać amatorów takich wizerunków — proszę o podpowiedzi ;-)

 • daretz

  Oceniono 3 razy -1

  Brawa dla zwierza!
  Jaguar vel Czarny lampart :D czy to nie jest jakiś skrajny przypadek lewackiego kota, który nie uszanował własnej rasy!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX