Polska święta przewidziała koniec świata? Wizje kobiety zaczynają się spełniać

Święta Faustyna Kowalska była zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i znana jest ze swoich duchowych i mistycznych doświadczeń. Niektórzy twierdzą, że jej przepowiednie dotyczące końca świata zaczynają się spełniać.

Faustyna Kowalska urodziła się w sierpniu 1905 roku. W 1925 roku wstąpiła do zakonu i rok później przyjęła imię Maria Faustyna. Na polecenie swojego spowiednika zaczęła prowadzić "Dzienniczek", w którym zapisywała wszystkie swoje przeżycia mistyczne. Kobieta doznawała licznych wizji i objawień. Najczęściej objawiał jej się Jezus, który miał też dać jej wskazówki do malowania obrazu "Jezu ufam Tobie".

Koniec świata bliski? Przepowiednia św. Faustyny Kowalskiej 

Poza tym kobieta miała też przewidzieć koniec świata, który ma oznaczać powtórne przyjście Zbawiciela i według niektórych interpretatorów wizja ta spełni się już niedługo. Faustyna Kowalska miała napisać m.in.

Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym

Według niektórych krzyżem z przepowiedni ma być asteroida znana jako 2014 OL 339, która zaczyna zmieniać swój kształt. Dotychczasowo podłużna asteroida zaczyna się przeobrażać - formułowane są m.in. "ramiona". Za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat asteroida może ulec spaleniu, a jej kształt wpłynie na to, że na niebie będzie widać krzyż. Według wizji świętej Faustyny oznaczać to będzie koniec świata.

Więcej o:
Komentarze (90)
Polska święta przewidziała koniec świata? Wizje kobiety zaczynają się spełniać
Zaloguj się
 • incienso

  Oceniono 29 razy 29

  Abstrahując od treści newsa. Ramiona są formowane, nie "formułowane".

 • gosford

  Oceniono 31 razy 25

  Średniowiecze w akcji! Czy z braku lepszych tematów przeszliście na bajki ?!

 • mlynek_999

  Oceniono 24 razy 20

  Tym razem to pewniak. Nie może być inaczej

 • arrrgh

  Oceniono 18 razy 16

  Smakowity bait, 10/10.
  Przy czym aby zgasło wszelkie światło na całej ziemi, należy wykluczyć zaćmienie, które jest zjawiskiem lokalnym. Musiałoby albo zgasnąć słońce (prawdopodobieństwo takiego zjawiska w najbliższym czasie raczej zerowe), albo niebo zostać spowite chmurami / popiołem wulkanicznym czy pyłem. Ale wtedy nie ma mowy o obserwacji jakichkolwiek zjawisk astronomicznych.

 • outsider44

  Oceniono 14 razy 14

  Co to właściwie znaczy - "Koniec świata"?
  Jeżeli - według doktryny katolickiej cały Wszechświat istnieje po to, by niejaki Jahwe (ksywa Bóg, Allach i co tam jeszcze ludzie wymyślili) mógł eksperymentować na gatunku niemal już inteligentnym - zakończenie tych eksperymentów oznaczać może rozbicie szalki Petriego. Czyli likwidację całego Wszechświata.
  Jeżeli jednak "koniec świata" ma oznaczać tylko koniec ludzkości, to trzeba uznać, że jest to nazwa nieco megalomańska i antropocentryczna! Wszechświat nawet tego nie zauważy. I do naszego końca wystarczy, by wymieniona asteroida, zamiast bezsensownie zmieniać kształt, gruchnęła w Ziemię. Masowe wymieranie gatunków - i po kłopocie. Świat jako taki przeżył to już wielokrotnie. Jeżeli jakoś przetrwał znikniecie dinozaurów, przeboleje i nasze.
  A - na poważnie - Gazeta nawiązała współpracę z tygodnikiem "Niedziela" czy co???

 • jeszw

  Oceniono 22 razy 14

  Wy to na powaźnie? Mohery gazety nie czytają. Trzeba było zaczekać do prima aprilis, a teraz to już soalone. Ha, ha, ha ....

 • felicjan.dulski

  Oceniono 17 razy 13

  Co wy tam w redakcji ćpacie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX