Harry Potter: Wizards Unite - pierwsze komentarze serwisów branżowych

Studio Niantic zapowiadało produkcję gry "Harry Potter: Wizards Unite" już w 2017 roku. Gra ma licencję marki Harry Potter i w założeniach ma przypominać styl gry Pokemon Go. Niedawno pojawiły się pierwsze komentarze serwisów branżowych.

Dotychczas producent nie udostępniał zbyt wielu informacji na temat gry - dopiero pod koniec zeszłego roku pojawił się pierwszy zwiastun. Z oficjalnych komunikatów twórców wynika, że gra skorzysta z rozwiązań wykorzystanych w Pokemon Go - gracze mają przemieszczać się po realnym świecie wychwytując przez kamerę smartfona lub tabletu różne obiekty nawiązujące do gry.

"Harry Potter: Wizards Unite" - pierwsze testy specjalistów branżowych  

Fabuła odnosić się będzie do Kataklizmu, podczas którego do świata mugoli trafią czarodziejskie obiekty i potwory. Użytkownicy gry będą należeli do Sił Specjalnych Kodeksu Tajności, której zadaniem jest odnajdywanie tych przedmiotów i usuwanie ich ze świata zwykłych ludzi.

 

Obiekty pojawiać się będą w wielu miejscach, w większości w parkach, bibliotekach czy galeriach sztuki. Unicestwienie przedmiotów będzie możliwe za pomocą zaklęć - nie można ich jednak używać non stop, ponieważ zmniejszają one liczbę naszej energii. Postaci w grze: auror, magizoolog lub profesor, będą mogły odwiedzać karczmy (dodawanie punktów energii), cieplarnie (zdobywanie składników mikstur) czy fortece (specjalne wyzwania kilku graczy).

Na kanale YouTube znajduje się więcej materiałów od osób, które otrzymały obecną wersję gry. Pierwsze testy w większości oceniane są pozytywnie. Gra będzie miała swoją premierę w sierpniu 2019 roku.

 
Więcej o: