Beyonce i Jay-Z uhonorowani nagrodą za wsparcie dla społeczności LGBT

Najbardziej znana para w muzycznym show biznesie otrzyma nagrodę za wsparcie społeczności LGBT. Beyonce i Jay-Z zostali laureatami nagrody Vanguard Award przyznawanej przez organizację GLAAD.

28 marca podczas 30. gali GLAAD Media Awards w Los Angeles, Beyonce i Jay-Z otrzymają nagrodę specjalną za wykazywanie się wsparciem dla społeczności LGBT. Nagroda Vanguard Award przyznawana jest dla osób walczących z dyskryminacją osób ze względu na ich orientację seksualną. Wcześniej nagrodę tę otrzymali m.in. Cher, Janet Jackson, Jennifer Lopez, Elizabeth Taylor, Antonio Banderas, Whoopi Goldberg czy Britney Spears.

Beyonce i Jay-Z będą uhonorowani nagrodą za wsparcie dla społeczności LGBT

W oświadczeniu opublikowanym przez dyrektor generalną GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Deformation) Sarah Kate Ellis podkreślała, że zarówno Jay-Z, jak i Beyonce wielokrotnie wspierali społeczność LGBT: "Cały świat inspiruje się Beyonce i Jay-Z, a jeśli chodzi o ruch LGBT, to postawa artystów i ich wyrazy akceptacji zostały usłyszane głośno i wyraźnie. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, że możemy towarzyszyć im w szerzeniu miłości podczas największego wydarzenia LGBTQ na świecie. Uhonorujemy ich pracę, zwłaszcza bronienie sprawiedliwości dla osób LGBT, ludzi innych ras i społeczności marginalizowanych".

 

Dla Jay-Z nie będzie to pierwsza nagroda przyznana przez amerykańską organizację GLAAD. W zeszłym roku raper i jego mama Gloria Carter zostali uhonorowani nagrodą Special Recognition Award. W tym roku nagrodę od GLAAD otrzyma także Madonna, która 4 maja w Nowym Jorku odbierze wyróżnienie Advocate for Change.

Więcej o: