Eurowizja 2019: usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia. Przyczyną regulamin konkursu

Tulia to zespół wybrany na polskiego reprezentanta w konkursie Eurowizji 2019, który odbędzie się w Izraelu. Wokalistki zaprezentują polsko-angielską wersję piosenki "Pali się (Fire of Love)".

Z oryginalnego teledysku piosenki "Pali się" zniknął krzyż. Jak się okazało decyzję taką podjęto ze względu na regulamin Eurowizji. Pierwsze zmiany w teledysku do polsko-angielskiej wersji piosenki zauważyli internauci, którzy na samym początku myśleli, że klip został ocenzurowany na prośbę Telewizji Polskiej.

Eurowizja 2019: usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia. Przyczyną regulamin konkursu

Okazało się jednak, że zmiany w teledysku wynikają nie z sugestii TVP, tylko z regulaminu Eurowizji. Konkurs zabrania promowania instytucji i symboli religijnych. W regulaminie konkursu widnieje zapis, że Eurowizja nie jest wydarzeniem politycznym, dlatego nadawcy publiczni, gospodarze i uczestnicy konkursu nie mogą wpływać na upolitycznienie lub instrumentalizację konkursu. Zmieniony teledysk zamieszczamy poniżej. 

 

Magdalena Dziołak odpowiedzialna za promocję wokalistek powiedziała w rozmowie z plejada.pl, że wszelkie zażalenia należy kierować do organizatorów, a nie do zespołu Tulia. Zarówno piosenkarki jak i wydawca muszą spełniać wszystkie przepisy w regulaminie Eurowizji i nie mogli podjąć innej decyzji, jak zmienić klip do eurowizyjnej wersji utworu. Poniżej zamieszczamy link do polskiej wersji teledysku.

 
Więcej o:
Komentarze (30)
Eurowizja 2019: usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia. Przyczyną regulamin konkursu
Zaloguj się
 • fox.foksinski

  Oceniono 20 razy 14

  Z tym na Eurowizje? O wiele gorsze niz My słowianie... Masakre..

 • skromne-zero

  Oceniono 16 razy 10

  Prymitywne, po prostu wiocha.

 • sebastians58

  Oceniono 27 razy 9

  Co tu komentowac wiele, tragedia. Dobrze , ze ten krzyz chociaz usunieto . Polska zasciankowa .

 • rozenkranc

  Oceniono 14 razy 8

  Z krzyżem czy bez piosenka jest beznadziejna, a wytypowanie jej na konkurs Eurowizji jest jakimś nieporozumieniem albo szczytem głupoty i tupetu komisji kwalifikacyjnej.

 • maxim38

  Oceniono 8 razy 2

  Przaśny kraj i takaż piosenka. Widać telewizja polska"" płynie w samozachwycie jak ten nieRząd...Czy u Nas będzie jeszcze normalnie?

 • led47

  Oceniono 2 razy 2

  Nie startujemy! Bojkot! Bo co bedzie jak wygramy? Bedziemy musieli org\anizować kolejne zawody w spiewaniu - a kasa poooooszła

 • ladychapel

  Oceniono 1 raz 1

  Pojado dziolchy z przyklasztornej wioski na konkurs, zobaczo troche swiata.

 • an1005

  Oceniono 1 raz 1

  Raaany, kto wybrał tę piosenkę na konkurs.

 • eclipse23

  Oceniono 1 raz 1

  tak kiedyś karano za pedofilie,. przybiciem do desek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX