Eurowizja 2019: usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia. Przyczyną regulamin konkursu

Tulia to zespół wybrany na polskiego reprezentanta w konkursie Eurowizji 2019, który odbędzie się w Izraelu. Wokalistki zaprezentują polsko-angielską wersję piosenki "Pali się (Fire of Love)".

Z oryginalnego teledysku piosenki "Pali się" zniknął krzyż. Jak się okazało decyzję taką podjęto ze względu na regulamin Eurowizji. Pierwsze zmiany w teledysku do polsko-angielskiej wersji piosenki zauważyli internauci, którzy na samym początku myśleli, że klip został ocenzurowany na prośbę Telewizji Polskiej.

Zobacz wideo

Eurowizja 2019: usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia. Przyczyną regulamin konkursu

Okazało się jednak, że zmiany w teledysku wynikają nie z sugestii TVP, tylko z regulaminu Eurowizji. Konkurs zabrania promowania instytucji i symboli religijnych. W regulaminie konkursu widnieje zapis, że Eurowizja nie jest wydarzeniem politycznym, dlatego nadawcy publiczni, gospodarze i uczestnicy konkursu nie mogą wpływać na upolitycznienie lub instrumentalizację konkursu. Zmieniony teledysk zamieszczamy poniżej. 

 

Magdalena Dziołak odpowiedzialna za promocję wokalistek powiedziała w rozmowie z plejada.pl, że wszelkie zażalenia należy kierować do organizatorów, a nie do zespołu Tulia. Zarówno piosenkarki jak i wydawca muszą spełniać wszystkie przepisy w regulaminie Eurowizji i nie mogli podjąć innej decyzji, jak zmienić klip do eurowizyjnej wersji utworu. Poniżej zamieszczamy link do polskiej wersji teledysku.

 
Więcej o: