Łukasz Żal zrealizuje zdjęcia do filmu Netflixa! W produkcji wystąpi m.in. Brie Larson

Netflix. Autor zdjęć do filmu "Zimna Wojna", dwukrotnie nominowany do Oscara operator Łukasz Żal uczestniczy w produkcji hollywoodzkiego filmu. Ma to być nowy projekt reżysera Charliego Kaufmana.

Informacje na temat nowej produkcji podał jako pierwszy serwis imdb.com oraz Krzysztof Spór, współtwórca portalu stopklatka.pl. Informacje na temat tego, że polski operator filmowy dostał ciekawą propozycję pracy w Hollywood, pojawiły się już od kilku tygodni.

Łukasz Żal zrealizuje produkcje dla Netflixa - "Im Thinking of Ending Thing"

Łukasz Żal ma odpowiadać za zdjęcia do filmu "Im Thinking of Ending Thing", w którym zagra m.in. Brie Larson i Jesse Plemons. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Charlie Kaufman, który otrzymał Oscara za film "Zakochany bez pamięci". Kaufman znany jest także z produkcji "Adaptacji" czy "Być jak John Malkovich". Scenariusz powstał na podstawie książki Iana Reida "Może pora z tym skończyć". Za produkcję filmu odpowiada Netflix.

 

Łukasz Żal nominowany był do Oscara za najlepsze zdjęcia do filmów "Zimna Wojna" i "Ida". Polak współpracował także przy takich filmach jak "Twój Vincent", "Na granicy", "Ikona" czy "Intruz". W 2007 roku skończył studia na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej imienia L.Schillera w Łodzi.

Zobacz wideo
Więcej o: