Wegańskie nuggetsy i burgery w McDonald's - pojawią się też w Polsce?

W sieciach McDonald's w Norwegii, Finlandii i Szwecji do karty dań wprowadzano wegańskie zamienniki popularnych fastfoodowych dań. Być może niedługo wegańska oferta trafi także do polskiej sieci tych restauracji.
Zobacz wideo

McDonald’s coraz częściej pozwala na wprowadzenie zmian w daniach. Niektóre oddziały tej sieci otrzymały zgodę na wprowadzenie wegańskiej oferty do karty. Amerykańska firma najprawdopodobniej chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy zgodnie z ankietą przeprowadzoną w Wielkiej Brytanii, chcą znaleźć w ofercie McDonald’s bezmięsne dania.

Wegańskie nuggetsy i burgery w McDonald’s - na razie tylko w Norwegii, Finlandii i Szwecji

W 2017 roku w Finlandii i Szwecji pojawiły się burgery, które zamiast z mięsa składają się ze steku sojowego, pikantnego sosu salsa oraz wegańskiego sosu McFeast. Kanapki nazywają się kolejno El Vegoo i McVegan.

Ostatnio bezmięsna oferta pojawiła się także w norweskich oddziałach McDonald’s. Klienci mogą w nich wybrać kanapkę McFeast z kotletem z fasoli, musztardą, sałatą, pomidorem, cebulą, piklami i serem. Dodatkowo w Norwegii wegańscy klienci fast foodu mogą zjeść nuggetsy zrobione z ciecierzycy, kukurydzy, marchewki, ziemniaków, cebuli i kalafiora. Wege nuggetsy dostępne są w zestawie Happy Meal lub oddzielnie.

Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle McDonald’s w Polsce także wprowadzi do karty bezmięsne burgery. Coraz większe zapotrzebowanie na tego typu dania może sprawić, że lokale McDonald’s w Europie coraz częściej będą oferowały wegańskie opcje.  

Więcej o: