Euro 2020. UEFA pokazała oficjalną maskotkę mistrzostw Europy

"Skillzy" został oficjalną maskotką mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej! Postać jest inspirowana freestylem i kulturą ulicznej piłki nożnej. Euro 2020 odbędzie się w aż 12 miastach Europy.

"Skillzy" to maskotka przedstawiająca chłopca wykonującego różne piłkarskie sztuczki. Oficjalna maskotka Euro 2020 zaprezentowana została podczas pokazu przed meczem w Amsterdamie, gdzie zagrały reprezentacje Holandii i Niemiec.

"Skillzy" oficjalną maskotką mistrzostw Europy 2020

"Skillzy" pojawił się w towarzystwie dwójki freestylerów: Liv Cooke i Tobiasa Becsa, którzy są także międzynarodowymi ambasadorami zbliżających się mistrzostw Europy.

Mecze Euro 2020 rozegrane zostaną w 12 miastach: Amsterdamie, Bilbao, Baku, Bukareszcie, Budapeszcie, Dublinie, Glasgow, Kopenhadze, Londynie, Monachium, Sankt Petersburgu i Rzymie. Podczas prezentacji maskotki Liv Cook powiedziała: "Niezależnie od tego, czy grasz w parku czy na międzynarodowym poziomie, czy jest to piłka nożna czy freestyle - najważniejsze jest wyrażanie siebie poprzez grę w piłkę". Liv i Tobias są jednymi z 24 finalistów, którzy będą lokalnymi reprezentantami Euro 2020.

 
Więcej o: