"Avengers: Endgame" - widzów czeka rekordowy, 3-godzinny seans

Film "Avengers: Endgame" będzie wyjątkowo długą produkcją podsumowującą 10-letnią historię produkcji Marcela. Z oficjalnego opisu produkcji wynika, że ostatni film z serii Avengers będzie trwał aż 3 godziny.
Zobacz wideo

Premiera filmu "Avengers: Koniec gry" zaplanowana jest na 25 kwietnia. Już teraz wiadomo, że produkcja będzie najdłuższym filmem stworzonym przez Marvel Studios. Ostatni rekord należał do filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", który trwał 2 godziny i 27 minut. Średnio filmy o superbohaterach trwają 2 godziny i 15 minut.

"Avengers: Endgame" - widzów czeka rekordowy, 3 godzinny seans

Na stronie AMC Theatres pojawiła się informacja, że najnowszy film z Avengersami będzie trwał aż 3 godziny i 2 minuty. Powodem może być to, że produkcja jest zakończeniem i podsumowaniem III faz i 22 filmów stworzonych przez Marvel Cinematic Universe. Pierwszy film z tego cyklu - "Iron Man" - premierę miał w kwietniu 2008 roku.

Marvel Cinematic Universe to cykl filmów opartych na komiksach Marvela. Podzielone są one na trzy fazy. Na fazę pierwszą składają się filmy - "Iron Man", "Incredible Hulk", "Iron Man 2", "Thor", "Captain America: Pierwsze starcie" i "Avengers". II fazę tworzą filmy "Iron Man 3", "Thor: Mroczny świat", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Strażnicy Galaktyki", "Avengers: Czas Ultrona" i "Ant-Man". Na III fazę składają się filmy: "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Doktor Strange", "Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Spider-Man: Homecoming", "Thor: Ragnarok", "Czarna Pantera", "Avengers: Wojna bez granic", "Ant-Man i Osa", "Kapitan Marvel" oraz zamykający tę fazę "Avengers: Koniec Gry".

 

Producenci zapowiadają także IV fazę MCU - rozpocznie ją "Spider-Man: Daleko od domu". W fazie tej powstanie osiem filmów, które będą miały swoją premierę w latach 2020-2022.

Więcej o: