Paryż. Francuski Spider-Man wspiera remont katedry Notre-Dame. Wspiął się po oknach na 37 piętro

Alain Robert, znany jako francuski Spider-Man, wspiął się bez zabezpieczeń na 37-piętrowy budynek w Paryżu. W ten sposób chciał zwrócić uwagę na potrzebę renowacji katedry Notre-Dame. W tym celu potrzebnych jest aż 100 milionów euro.
Zobacz wideo

Mężczyzna za wejście na wysokość 185 metrów, bez zabezpieczeń, otrzymał od sponsorów wydarzenia 5 tysięcy euro. Francuski Spider-Man postanowił w ten sposób wesprzeć zbiórkę prowadzoną przez arcybiskupa Paryża i oddał zebraną kwotę na remont katedry Notre-Dame.

Francuski Spider-Man wspiera remont katedry Notre-Dame - koszt renowacji świątyni wyniesie 100 milionów euro

Francuski Spider-Man Alain Robert wspiął się w poniedziałek na liczący 185 metrów wieżowiec firmy ENGIE w Paryżu. Tradycyjnie swoje zadanie wykonał bez sprzętu ani zabezpieczeń. Dotychczas Francuz wspiął się na ponad 100 budowli, w tym na most Golden Gate w San Francisco, wieżę Eiffla w Paryżu i wieżę Burdż Chalifa w Dubaju.

Kwotę uzyskaną przez sponsorów za wejście na wierzę, Alain Robert przeznaczy na remont katedry Notre-Dame. Liczący ponad 850 lat kościół wymagać będzie ogromnych nakładów finansowych, które zostaną przekazane na remont świątyni. Notre-Dame zmaga się m.in. z erozją kamieni, z których została zbudowana. Łuki podtrzymujące sklepienie są coraz bardziej obciążone, przez co niektóre z murów zaczynają pękać. Plan renowacji rozłożony ma być na 10 lat. 30 milionów euro przekazanych ma zostać tylko na naprawę rzeźb gargulców i pinkali.  

Więcej o: