Biedronka rozdaje 35 tysięcy osób bonów rabatowych. Co zrobić żeby go otrzymać?

Decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sieć sklepów Biedronka musi przeprowadzić szkolenia dla swoich klientów. Pierwsze 35 tysięcy osób, które ukończą quiz otrzymają od sklepu bony rabatowe.
Zobacz wideo

Decyzja UOKiK związana jest ze stosowaniem przez Biedronkę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Dokument został wydany 31 grudnia 2018 roku.

Biedronka przeprowadzi szkolenia dla swoich klientów - 35 tysięcy osób dostanie bony rabatowe

Według urzędu sieć sklepów stosowała praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów w zakresie nieprzestrzegania przepisów dotyczących zgłoszeń wad towarów z tytułu rękojmi. Pracownicy Biedronki nie potwierdzali na piśmie ustnego zgłoszenia dotyczącego wad artykułów. Taka praktyka według UOKiK może negatywnie wpłynąć na dalszą możliwość dochodzenia roszczeń związanych z wadą towaru. 

Jeronimo Martins Polska S.A. zobowiązało się do zaniechania stosowania praktyk i usunięcia ich skutków. W tym celu Biedronka przeprowadzi szkolenia dla konsumentów w formie on-line.

W pierwszej części klienci zapoznają się z materiałami edukacyjno-informacyjnymi. Druga część szkolenia polega na quizie składającym się z 10-12 pytań o tematyce związanej z rozwiązywaniem sporów z konsumentami. Pierwsze 35 tysięcy osób, które ukończą quiz, otrzymają bon o wartości 10 złotych do wykorzystania w sklepach z sieci Biedronka.

Więcej o: