Jacek Piekara zapowiedział grę komputerową. Powstanie w oparciu o "cykl inkwizytorski"

Wrocławskie studio The Dust nawiązało współpracę z Jackiem Piekarą, polskim autorem książek fantasy. Dzięki zawartej między nimi umowie powstanie gra komputerowa osadzona w uniwersum "cyklu inkwizytorskiego".
Zobacz wideo

O tym, że Jacek Piekara nawiązał współpracę ze studiem The Dust poinformowało wydawnictwo Fabryka Słów, publikując list otwarty samego pisarza.

"Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczynają się prace nad wysokobudżetową grą komputerową, której akcja zostanie umiejscowiona w wykreowanym przeze mnie świecie powieści oraz opowiadań o inkwizytorach. Ten opisany do tej pory w dwunastu tomach świat to uniwersum alternatywnego Renesansu. Tutaj imperator Jezus Chrystus czczony jest jako Mściciel i Zdobywca, chrześcijaństwo zmaga się z wyznawcami Starych Bogów i adeptami czarnej magii, a anioły i demony jawnie ingerują w życie ludzi" - czytamy w liście Jacka Piekary.

Będzie gra na podstawie książek Jacka Piekary. Twórcy chcą, by była mroczna

Jak informuje autor "cyklu inkwizytorskiego", gra komputerowa na podstawie jego książek będzie dostępna na wszystkich wiodących platformach, zarówno tych znanych nam dzisiaj, jak i przyszłych. Możliwe także, że powstanie także gra w wersji mobilnej.Autorom gry zależy na tym, aby fabuła zachowała mroczny klimat książkowego pierwowzoru, dlatego gra zostanie sklasyfikowana co najmniej jako gra PEGI 16, co oznacza, że będzie dostępna dla graczy, którzy ukończyli 16 lat.

W liście otwartym Jacek Piekara zaznaczył, że będzie konsultantem w trakcie tworzenia gry, ale jego współpraca z The Dust nie opóźni jego planów wydawniczych. "W ciągu najbliższego roku do księgarń trafią trzy książki z cyklu traktującego o "świecie inkwizytorów". W tej chwili pierwsza z nich ("Przeklęte krainy") jest gotowa i czeka na druk, druga ("Przeklęte kobiety") właśnie powstaje, a trzecia (kończący tetralogię tom "Płomień i krzyż IV") jest na etapie konspektu" - pisze Jacek Piekara. 

Więcej o: