Nie żyje dziennikarz Rafael Henzel. 2 lata temu przeżył katastrofę samolotu Chapecoense z piłkarzami

Brazylijski klub Chapecoense poinformował na swoim profilu na Twitterze o śmierci Rafaela Henzela. Dziennikarz w listopadzie 2016 roku przeżył katastrofę lotniczą, w której zginęło 71 osób.

Portal Universo Online Esporte oraz brazylijski klub Chapecoense poinformowali o śmierci 45-letniego dziennikarza sportowego. Rafael Henzel dostał ataku serca podczas gry w piłkę nożną. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala, niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Nie żyje Rafael Henzel, który przeżył katastrofę samolotu Chapecoense

Wcześniej tego dnia prowadził jeszcze audycję radiową, miał także komentować środowy mecz Chapecoense z Criciumą w Pucharze Brazylii. Kluby poprosiły już federację o przełożenie tego spotkania.

 

W 2016 roku Henzel był jednym z sześciu osób, którym udało się ocaleć z katastrofy samolotu, w którym zginęło 71 osób. Na pokładzie byli wtedy piłkarze, działacze i dziennikarze związani z brazylijskim klubem Chapecoense. Po katastrofie Rafael Henzel napisał książkę "Żyj tak, jakbyś miał odejść". W zeszłym tygodniu brał udział w dwóch festiwalach filmowych, gdzie prezentowano film "Na zawsze Chape" dotyczący katastrofy.

Więcej o: