USA. Dziewięć pielęgniarek z Portland w ciąży. Szpital chwali się "baby boom"

W jednym ze szpitali w Portland w USA aż dziewięć pielęgniarek jest w ciąży. Kobiety mają rozpisane terminy porodów od kwietnia do lipca. Szpital z radością opisuje "baby boom" w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo

Dziewięć pielęgniarek, które pracują na oddziale porodowym w szpitalu Maine Medical Center w Portland w USA, spodziewa się własnego potomstwa w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Czy "baby boom" wśród pracownic szpitala wywoła problemy w ustawianiu grafiku? Placówka uspokaja.

USA. "Baby boom" w szpitalu w Portland. Dziewięć pielęgniarek jest w ciąży

Szpital poinformował na Facebooku, że przygotowuje się na przejście dziewięciu pracownic na urlopy macierzyńskie. Rozwiewa także wątpliwości co do ewentualnych kłopotów z układaniem grafiku w związku ze szpitalnym "baby boom", komentując krótko: "Mamy plan".

Pielęgniarki cieszą się ze wsparcia, jakie daje im pracodawca, a także pozostałe ciężarne kobiety, w towarzystwie których pracują. 

„To naprawdę miłe przyjść do pracy i zobaczyć inne osoby, które też są w ciąży, obserwować ich brzuchy i po prostu rozmawiać o tych doświadczeniach, które wspólnie przechodzimy” - słowa jednej z pielęgniarek cytuje portal USA Today.

23 marca osiem z dziewięciu pielęgniarek spotkało się, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Fotografia ta szybko okrążyła internet. Ciężarne pielęgniarki z niecierpliwością czekają na kolejne zdjęcie wszystkich dziewięciu wraz z ich dziećmi, które będą mogły zrobić już jesienią - informuje Maine Medical Center

Więcej o: