"Gwint: Wiedźmińska gra karciana" trafi na smartfony. Premiera jeszcze w tym roku

Studio CD Projekt RED zapowiedziało, że planuje przeniesienie gry karcianej Gwint na smarfony. Nowy, wiedźmiński projekt ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana już wkrótce trafi na nasze telefony. Studio CD Projekt RED zapowiedziało, że wersja gry na smartfony pozwoli graczom na całym świecie cieszyć się kolekcjonerską grą karcianą w drodze.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana już wkrótce na smatfonach

„Przygotowywaliśmy się długo i ciężko, aby dostosować Gwinta do smartfonów” - powiedział Jason Slama, dyrektor ds. Gier w CD Projekt RED. „Pomijając piękne wizualizacje, dostosowaliśmy większość naszej technologii, w tym GOG Galaxy, która zasila multiplayer Gwinta, do obsługi urządzeń mobilnych. Myślę, że nasza wizja wprowadzenia Gwinta na smartfony łączy to, co mamy najlepszego do zaoferowania, zarówno pod względem grafiki, jak i samej rozgrywki" - czytamy na stronie playgwent.com.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana na smartfony będzie dostępna jeszcze w tym roku, choć na początku będą mogli w nią zagrać tylko posiadacze telefonów marki Apple. Twórcy planują wydanie gry także na telefony z systemem Android, jednak nie wiadomo, kiedy to się stanie. Podobnie jak wersja na PC i konsole, smartfonowa wersja Gwina oparta zostanie na darmowym modelu z mikropłatnościami.

Więcej o: