Pyrkon 2019 - najważniejsze informacje [Bilety, miejsce, program, darmowa komunikacja miejska]

Pyrkon, czyli jeden z najważniejszych polskich festiwali fantastyki, odbędzie się już w następnym tygodniu! Ile kosztują bilety? Gdzie odbędzie się to wydarzanie? Jakie atrakcje znajdziemy w programie? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Pyrkon, czyli poznański festiwal fantastyki, ma bardzo długą historię - w tym roku odbędzie się już dziewiętnasta jego edycja. Z roku na rok przybywa osób, które chcą wziąć udział w licznych prelekcjach, spotkaniach i pokazach na temat szeroko pojętej fantastyki: w 2006 roku na Pyrkonie było 600 osób, a 18 lat później ponad 43 000!  Uczestnicy tego wydarzenia mogą wybierać spośród różnorodnych wydarzeń organizowanych w kilkudziesięciu salach prelekcyjnych.

Pyrkon 2019 - gdzie kupić bilety? Ceny biletów na Festiwal Fantastyki Pyrkon 2019

Dziewiętnasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon będzie miała miejsce w dniach 26-28 kwietnia. Wydarzenie to odbędzie się w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, kilkaset metrów od Dworca Głównego PKP. 

Bilety na Pyrkon można kupić zarówno online, jak i w kasach w Holu Północnym MTP. Ceny biletów zależą od długości pobytu uczestnika na festiwalu oraz jego wieku: 

  • Bilet 3-dniowy: 119 zł
  • Bilet 1-dniowy piątek: 49 zł
  • Bilet 1-dniowy sobota: 69 zł
  • Bilet 1-dniowy niedziela: 39 zł

Bilet dla dzieci w wieku od 6. do 12. roku życia:

  • Bilet 1-dniowy piątek: 25 zł
  • Bilet 1-dniowy sobota: 35 zł
  • Bilet 1-dniowy niedziela: 20 zł

Uwaga! Każdy bilet zakupiony w przedsprzedaży musi zostać wymieniony na identyfikator uczestnika. Można to zrobić w Holu Wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich, wchodząc do budynku od strony dworca PKP. 

„Bimba dla Pyrkonowiczów”. Darmowe przejazdy komunikacją miejską dla festiwalowiczów 

Organizatorzy Pyrkonu zadbali o to, aby odwiedzającym Poznań turystom ułatwić podróże komunikacją miejską. Akcja przygotowana we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu, czyli „Bimba dla Pyrkonowiczów”, umożliwi gościom darmowe podróżowanie poznańskimi tramwajami i autobusami. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie pyrkonowego identyfikatora - informują organizatorzy.

Pyrkon 2019 - program. Wśród atrakcji premiery gier i książek

Program Pyrkonu jest niezwykle obszerny. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. bloki poświęcone grom elektronicznym, grom planszowym, anime, filmom i serialom, science-fiction oraz konkursom. Jeden z bloków poświęcony jest najmłodszym uczestnikom festiwalu. W czasie Pyrkonu odbędzie się także kilkadziesiąt premier gier planszowych, mang i książek.

Pełny program wydarzenia można znaleźć na stronie pyrkon.pl.

Więcej o: