Węgry: Przed parlamentem stanęły dwa wieloryby. Niezwykła akcja Greenpeace

Wieloryby naturalnej wielkości wyłaniają się z morza śmieci przed węgierskim parlamentem w Budapeszcie. To nie science fiction, a spektakularna instalacja organizacji Greenpeace, która chce zwrócić uwagę na problem rosnącej liczby odpadów w morzach i oceanach.
Zobacz wideo

Wieloryby, które stanęły przed węgierskim parlamentem w Budapeszcie mają 3 i 6 metrów. Rzeźby zwierząt zostały wykonane z papieru, a śmieci, z których się wyłaniają, zostały zebrane na włoskim wybrzeżu. Najnowsza akcja organizacji Greenpeace ma podnosić świadomość na temat jednorazowych odpadów plastikowych.

Niezwykła akcja Greenpeace. Papierowe wieloryby przyjadą także do Polski

Olbrzymia rzeźba wielorybów obleczonych w plastikowe odpady ma odwiedzić także inne popularne miejsce w Budapeszcie - zostanie przeniesiona na plac Ferenca Deaka. Po wizycie w Węgrzech, wieloryby mają zawitać także do Polski - informuje Interia.

 
 

Greenpeace chce zakazu jednorazówek na Węgrzech. Petycję podpisało tysiące osób

Akcja węgierskiego oddziału Greenpeace jest częścią akcji "Lipiec bez plastiku". Organizacja podkreśla, że to dobry moment, aby każdy z nas powiedział "stop" plastikowym odpadom. "To jednak za mało. Zaangażowanie polityków i firm jest konieczne, aby wyeliminować plastikowe zanieczyszczenia, które niszczą dziką przyrodę" - czytamy na stronie Greenpeace. Aktywiści domagają się od węgierskiego rządu przyjęcia przepisów o zakazie używania jednorazowych plastikowych torebek. Petycję w tej sprawie podpisało prawie 200 000 osób. 

* * * 

Do oceanów co minutę trafia ciężarówka plastikowych odpadów, które zabijają żółwie, ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Jedną z organizacji działającą na rzecz zatrzymania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność ich działań. Możesz jej dokonać pod tym linkiem >>

Więcej o: