Jakub Bednaruk dotrzymał słowa. Przekazał brązowy medal z Ligi Narodów na cele charytatywne

Jakub Bednaruk, który w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów, wystąpił w roli głównego trenera reprezentacji Polski, oddał swój medal dla Fundacji Herosi. Zastępca Vitala Heynena uznał, że nie zasługuje na to wyróżnienie.
Zobacz wideo

Przed meczem Polski z Brazylią o trzecie miejsce w siatkarskiej Lidze Narodów, emocje kibiców budziła także sytuacja związana z trenerem Vitalem Heynenem. Trener Polaków wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Zakopanego, gdzie trwa zgrupowanie kadry. Tym samym nie mógł poprowadzić ostatniego meczu reprezentacji.

Trwa licytacja medalu Jakuba Bednaruka za trzecie miejsce w Lidze Narodów siatkarzy

Pod nieobecność Heynena zespół poprowadził jego asystent Jakub Bednaruk. Polskim siatkarzom udało się pokonać Brazylię 3:0 dzięki czemu zajęli trzecie miejsce w turnieju. Po spotkaniu Bednaruk za pośrednictwem Twittera poinformował, że swój brązowy medal przekaże na licytację na rzec Fundacji Herosi.

Bednaruk na Twitterze napisał - Dzięki Vital Heynen za taką szansę. Wszyscy wiedzieli, co robić, a ja starałem się nic nie zepsuć, Medal idzie do Fundacji Herosi. Tam jest jego miejsce, a nie na mojej szyi. Wylicytujcie proszę, porządnie. Dwa tygodnie temu nie spodziewałem się takiej przygody.

Do licytacji medalu włączyli się już komentator sportowy Marek Magiera i były reprezentant Polski w siatkówce Krzysztof Ignaczak. Licytacja prowadzona jest bezpośrednio na Twitterze Jakuba Bednaruka. Na razie najwyższą kwotę, 3 tysiące złotych, zadeklarował Adam Boliński.

Więcej o: