Brazylia. Kobieta zaatakowała księdza. Ojciec Marcelo Rossi spadł z wysokiego podestu [WIDEO]

Brazylijski duchowny ojciec Marcelo Rossi został zaatakowany podczas odprawiania mszy świętej dla około 50 tysięcy osób. Kapłan został zepchnięty z wysokiego podestu. Napastniczka została zatrzymana przez uczestników mszy.

Do zdarzenia doszło w Brazylii, w stanie Sao Paulo. Ksiądz Marcelo Rossi, pomimo upadku z wysokiego podestu, doprowadził mszę świętą do końca.

 

Brazylia. Kobieta zaatakowała ojca Marcelo Rossiego. Kim jest ten duchowny?

Zaatakowany duchowny, to ojciec Marcelo Rossi, jeden z liderów ruchu charyzmatycznego w Brazylii, w którym upatruje nadzieję na powstrzymanie rozwoju protestantyzmu. Jego metody prowadzenia liturgii są kontrowersyjne.  Do jego krytyków należy kardynał Odilo Scherer, przełożony Rossiego, który uważa, że kapłan nie powinien zachowywać się jak showman, a liturgii nie wolno przekształcać w show

Duchowny zajmuje się też muzyką, nagrał kilka płyt. Wystąpił również w kilku filmach poruszających tematy religijne. Jest częstym gościem radia i telewizji. Płyty, które nagrał ojciec Marcello Rossi i książki, których jest autorem osiągnęły w Brazylii milionowe nakłady. Na język polski została przetłumaczona jego książka zatytułowana "Agape".

Więcej o: