Gdynia. Red Bull Konkurs Lotów, po raz kolejny ściągnie szalonych miłośników latania z całej Polski

Gdynia. W Konkursie Lotów Red bull'a co roku wygrywają najbardziej zaskakujące i pomysłowe konstrukcje latające. W poprzednich zawodach laureatami były m.in. Bojowe żelazko, Dodolot i Zła gąsienica.
Zobacz wideo

Red bull Konkurs Lotów  będzie miał miejsce w niedzielę 4 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni. To wtedy zostaną wybrane najlepsze konstrukty, które podbiły serca publiczności, jak i jury. 

Zawody Red bulla, które odbywają się na całym świecie i mają już ponad 100 edycji, są popularne również w Polsce. Zawodnicy mają za zadanie własnoręcznie wybudować jak najbardziej pomysłową i latającą konstrukcję, która zwróci uwagę jury. Są tam latające pizze, potwory i żelazka. Mimo że często zabawne konstrukty nie latają, nikt się za bardzo tym nie przejmuję. Chodzi o dobrą zabawę i o to, by się wyróżnić.

 

O co chodzi w Red bull Konkurs Lotów w Gdynii?

Każda drużyna musi rozpędzić się na rampie i wystartować możliwie jak najlepiej ze swoją machiną latająca. Jak mówią organizatorzy, w ocenie projektu liczy się długość lotu, ale spektakularne lądowania na wodzie też są doceniane.

Jedną z głównych zasad konkursu jest zbudowanie w całości konstrukcji własnoręcznie. Nie wolno przerabiać starych awionetek ani paralotni, Dodatkowym utrudnieniem jest całkowity zakaz wszelkiego rodzaju silników i napędów a materiały mają być na tyle lekkie by unosić się nad powierzchnią wody.

W związku z zawodami, w dniu poprzedzającym konkurs będą odbywać się koncerty i akrobacje lotnicze na plaży miejskiej w Gdyni. Wystąpią Natalia Nykiel i The Dumplings a wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy.

Więcej o: