Zmiana nazwy Instagram'a i WhatsApp'a. Facebook oznacza swoją własność

Największy serwis społecznościowy na świecie chce przypomnieć, które firmy do niego należą. Facebook, który jest właścicielem Instagram'a i WhatsApp'a, oficjalnie potwierdził, że zmieni nazwy obu aplikacji.
Zobacz wideo

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawę, ale zarówno serwis społecznościowy Instagram, jak i komunikator WhatsApp są własnością Facebook'a, który wykupił je parę lat temu.

Jak donosi The Information, nazwy zmienią się na Instagram form Facebook i WhatsApp from Facebook. Najprawdopodobniej ma to podkreślić, że to Facebook odpowiada za ich rozwój i to właśnie do niego należą.

Jednak może nie być to dobry ruch dla firmy., poniważ Facebook od dłuższego czasu boryka się ze skandalami związanymi ze swoją polityką prywatności.
Facebook wykupił Instagram’a, jak i WhatsApp’a parę lat temu za spore pieniądze. Jednak firma nigdy za bardzo się z tym nie ogłaszała, jakby próbując zachować pozorną odrębność.

Co stoi za nazwami Instagram from Facebook i WhatsApp from Facebook?

Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to, że oficjalna informacja o zmianie nazwy nadeszła w momencie, gdy chwilę wcześniej rozpoczęto śledztwo prowadzone przez Federalną Komisję Handlu USA, w sprawie przejmowania przez Facebook'a innych firm i która bada czy nie zostało naruszone prawo antymonopolowe.

Jak przekazał portalowi The Information, rzecznik prasowy Facebook'a, w zmianie nazwy chodzi przede wszystkim o zwiększenie przejrzystości portfolio usług Facebook'a. Co tak naprawdę stoi za decyzją o zmianie jeszcze się pewnie okaże.

Więcej o: